‘’ KORKMUYORUZ ! ’’

Özgürlük Katledildi.

Fransa’yı öldürdüler, ifade özgürlüğünü kana buladılar
ama ‘Fransız Ulusu‘ nu korkutamadılar.

Paris CUMHURİYET MEYDANI’nı dolduran onbinlerce ‘ Fransız Yurttaşı‘ ‘KORKMUYORUZ ‘ diye haykırdı. Tüm dünya, bağnazlığa ve gericiliğe karşı Fransızların yanında olduğunu açıkladı.

Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo‘nun merkezine otomatik silahlı bağnaz teröristler saldırdı. ikisi polis 12 masum fransızı öldürdü. Öldürülenlerin birisi de; müslüman dostu olarak tanınan ve Türkiye’nin AB üyeliğini hararetle savunan ünlü karikatürist Georges Wolinski…

Bugün Fransa’yı Fransa yapan , “Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik” (Liberté, égalité, fraternité) kavramlarına kurşun sıkanlar, onlarca etnik ve dilsel kökenli “Yurttaş“lardan oluşan ‘Fransız Ulusu’ndan tokat gibi bir cevap aldı.
Fransa bir kez daha bu kara gününde ‘Ulus’ olduğunu kanıtladı.

Ne diyelim ?
Masum insanlarla birlikte ‘ ifade özgürlüğünü’ de katletmeyi amaçlayan bu barbar saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Modern Türkiye’nin kuruluşuna esin kaynağı olan ‘Fransız Cumhuriyeti’ ve ‘Fransız Ulusu’ ndan, terör kıskacında onyıllardır acı çeken ülkemizin daha çok öğreneceği çok şey olduğunu bir kez daha gösterdi bugün bizlere ;‘Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran onbinlerce ‘Fransız Yurttaşı’.

Darısı, ‘ Tek Adamlık ‘ ve ‘ Sultanlık‘ kıskacına alınmış ‘Türkiye Cumhuriyeti’ne ve ‘Türk Ulusu’na olsun ve ‘Türkiye Yurttaş’ları da ‘Taksim Cumhuriyet Meydanı’nı aynı medenilikte ve karalılıkta doldursun demekten başka diyecek bir şeyim yok !

Ne dersiniz ?
Bu dileğim gerçekleşir mi ?
Yoksa tatlı ve hoş bir hayal mi ?

TANER YILDIZ