Türkiye’de yaşamasalar, yaşayacaklardı !

Yeni Türkiye’ Cinnet Geçiriyor…

Anlamsız Kör Şiddet’’ bir hafta da bildiğimiz dört canı birden aldı..
Umutsuz Türkiye’nin genç umutları karartıldı..

ÖZGECAN ASLAN, 20 yaşında ve pırıl pırıl bir Üniversite öğrencisiydi. Mersin’de evine gitmek için bindiği minübüste tek başına kalınca tecavüz edilmek istendi ama direndi. Önce boğazından bıçaklandi sonra diri diri elleri bileklerinden kesilerek vahşice öldürüldü. Yetmedi, cesedine benzin dökülüp yakıldı. Tek suçu Türkiye’de yaşamasıydı.

FIRAT ÇAKIROĞLU, 22 yaşında pırıl pırıl bir Üniversite öğrencisiydi. İzmir de sınava girmek için gittiği üniversite de ‘Kirli Odaklarca’ tezgahlanan ve bu zamana kadar binlerce kurban alan ‘kardeş kavgasında bıçaklanarak vahşice öldürüldü. Tek suçu Türkiye’de yaşamasaydı.

HÜSNE ASLAN, 22 yaşında ekmeğini çalışarak kazanan bir kadın işçiydi. Antalya’da işyerinden çıkıp evine gitmek için yola çıktı. Yolda zorla ikna edilip bir arabaya bindirildi. Tecavüz edilmek için başka bir eve götürülmek istenince kabul etmedi ve direndi. Arabadan inmek istedi. Önce öldüresiye dövüldü sonra da saçından tutulup arabayla sürüklenerek vahşice öldürüldü. Tek suçu Türkiye’de yaşamasıydı.

NUH KÖKLÜ, 46 yaşında üretken ve mücadeleci bir gazeteciydi, İstanbul da sokakta arkadaşlarıyla kartopu oynadı, bir kartopu kazayla sokaktaki aktar dükkanının camına isabet etti. Sahibi kartopuna çok sinirlendi eline ekmek bıçağını alıp gruba saldırdı. Arkadaşına yardım etmek isterken sırtüstü yere düşen gazeteci bıçaklanarak vahşice öldürüldü. Tek suçu Türkiye’de yaşamasıydı.

Ne diyelim ?
Son 13 yıldır Türkiye’nin kurak topraklarında özenle beslenip büyütülen ‘kadına yönelik şiddet’ , şişirilen nefret, kaba kuvvete dayanan adalet, ötekileştirilmiş millet ve hırsız bakanlı hükümet eseri dir bu Cinnet.

Hırsızlıkları ve hayınlıkları gizlemek için her Allahın günün de her saat te, her tv de, her gazete de, her mıting de, her cami de, her şehir de basbas bağırıp, nefret dolu kindar söylemleriyle insanları ötekileştiren, onları kamplara ayırıp kutuplaştıran, birbirine düşmanlaştıran ve sürekli gerginlikten beslenen ‘kifayetsiz muhteris’ yönetici müsveddeleridir bu vahşi cinayetlerin azmettiricileri ve asıl katilleri.

Çare, Haziran’da ki seçimde ve bizim elimizde !

TANER YILDIZ