CHP İsveç Kadınların Omuzunda Yükseliyor !

CHP İsveç’e kadınlar, kadınlar da CHP İsveç’e çok yakışıyorlar…

CHP İsveç Birliği seçim kampanyasını bu pazar günü başlattılar.

Kadınlı erkekli CHP İsveç’liler toplantı mekanına sığmadılar.

CHP’ye gönül veren CHP İsveç üyeleri, bir taze bahar Pazar sabahında, Liljeholmen’de ki güzel bir mekanda ‘geç kahvaltı da’ buluşup kaynaştılar.

Çoğunluğu kadın olan 80 civarında ki CHP İsveç üyesi CHP İsveç Birliği yönetim kuruluyla ve birbiriyle tanışıp, seçim kuralları konusunda sinevizyon eşiliğinde başkan Hakan GÜNER’den geniş bilgiler aldılar.

ADD’nin davetlisi olarak Stockholm’da bulunan değerli bilim adamı aydınımız Suay KARAMAN bey’den Türkiye’nin güncel durumunu öğrendiler.

Yeni üyelik ve CHP İsveç sandık görevlisi başvurularını yaptılar..

Üyeler özgürce, medenice ve ‘biz bize ‘ sıcak bir ortamda tartıştılar.

Nezih mekanın sahibi değerli müzisyenimiz Bora SERBÜLENT’in çoğu ‘çatkapı gelen’ misafirlerine ikramda kusurda bulunmamak için tatlı telaşlı koşuşturmasına tanık oldular.

Üç saatten fazla süren ‘CHP İsveç seçim Buluşması’ sonrasında mekandan ayrılan CHP’lilerin memnuniyeti ve umutlu beklentileri yüzlerine kondurdukları içtenlikli ve sıcacık gülümselerinden okunuyordu…

Ne diyelim ?
Kadınlarımızın Kadın haklarının, cinsiyet eşitliğinin, laikliğin ve uygar toplumun güvencesi olan CHP’ye gösterdikleri bu sıcak ilgiye ben hiç şaşırmadım.

Çünkü; kadınları ‘dört duvar arasına hapseden ‘ ve tek haklarının ‘çocuk doğurmaktan ibaret olduğunu‘ hergün ve her yerde yüzlerine vuran, en üretken kanadımızı kopartıp ülkemizi ortaçağ karanlığına götürmek isteyen AKP zihniyetinin panzehiri;  aydın fikirli ve aydınlık yüzlü kadınlarımızdır.

Yönetim Kurulu üyelerinin yarısının kadın üyelerden oluşacağını ‘tüzüğüne yazan’ ve bunu hayata geçiren CHP İsveç’e kadınlar, kadınlar da CHP İsveç’e çok yakışıyorlar…

TANER YILDIZ