İstanbul milletvekilimiz Gülay Yedekçi hanımefendiyi içtenlikle kutluyorum…

Arlanda’dan teslim aldığı İsveç oyları Gülay hanıma uğurlu geldi.

GÜLAY YEDEKÇİ CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ..

CHP’nin en parlak ve gelecek vaadeden genç akademisyeni, Doç Dr Gülay YEDEKÇİ hanımefendi 1 Kasım seçiminde İstanbul Milletvekili seçildi. 

Seçimden önceki CHP Ön seçimini de İstanbul’da Mustafa Sarıgül, Ercan Karakaş, Çetin Soysal gibi güçlü adayları gerisinde bırakarak liste yarışını 3. sırada kazanmıştı.
Yüksek Mimar Doç.Dr. Gülay Yedekçi, proje üretimi amacıyla kurduğu Genç Akademisyenler Hareketi ile Mars’ta Yaşam Alanı, Ekolojik Kadın Köyü, Turuncu Bayraklı Engelsiz Bina, Yerden Isıtmalı Sokak Hayvanları Barınağı gibi farklı ve ‘çılgın‘ projelerin mimarı olarak tanınıyor. 

Gülay Yedekçi Arlanda uçak pistinde

Gülay hanımın çizdiği ve Harran’da şiddet mağduru kadınların çalışıp yaşayacağı ‘Ekolojik Kadın Köyü’ projesi, Belediye’nin bağışladığı 10 bin metrekare arazi üzerine kurulacakmış.
Yüksek Mimar Gülay Yedekçi dünyadaki doğru dönüşüm modellerini inceleyerek Türkiye ’de özgün ‘Erişilebilir Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm’ modeli geliştirmiş ve Harvard Üniversitesi yaz okulunda ‘Kentsel Dönüşüm’’ ve “Kent İçindeki Tarım Alanları” konulu dersler vermiş.
Ne diyelim ? 

Gülay hanıma İsveç’in oylarını Arlanda’da teslim edip, onunla ayaküstü sohbet etmiş ve seçimden sonra kendisini Türkiye’de parti binasında değil ‘Şehircilik Bakanlığı’nda ziyaret etmeyi hayal ettiğimi söylemiş ve ‘Türkiye’de bu bakanlık en çok size yakışacak’ diye de eklemiştim.

Stockholm Seçim Komisyonu üyesi Taner Yıldız ve Gülay Yedekçi birlikte Arlanda’da 

Önce gülümsemiş sonra da bunu bir iltifat gibi değerlendirip hafif utangaçlıkla ama hoşuna gittiğini de belli edercesine gülerek ;

‘Tabii ki Taner bey neden olmasın, Türkiye’ye beklerim, ziyaretinizden de memnun olurum’ diye karşılık vermişti.
Seçim geçti ama bu hayalim, ‘hoş bir hayal’ olarak bende kaldı.
Gülay Yedekçi hanımefendiyi kutluyor, başarılar diliyorum.

Ne Mutlu CHP’ye ve CHP’lilere’ diyorum !

TANER YILDIZ