Danimarka sığınmacılarını resmen soymaya başladı !

Alman Nazilerin savunmasız Yahudi vatandaşlarının altın ve paralarını zorla ellerinden almasından ilham alan kan ve ruh kardeşleri Danimarkalı ırkçılar savunmasız sığınmacılarının ceplerinden polis zoruyla altın ve paralarını almaya başladı.

Danimarka Polisi artık sığınmacısının cüzdanındaki parasını, kadınların kulağındaki altın küpesini, boynundaki kolyesini, kolundaki bileziğini zorla elinden alacak.

6 milyonluk Danimarka’ya bir yılda 18.505 mülteci gelince ülkede kıyametler koptu. Çareyi sığınmacıları soyma yasası çıkartmakta buldu !

Polis, sığınmacıların sakladıklarından şüphelendiği para ve mücevherlerini bulmak için sığınmacıların üstlerini arayacak, gerekirse çırılçıplak soyup vücuduna bakacak, çantalarını ve bavullarını karıştıracak.

Danimarka ölüyü diriyi sildi, gözünü sığınmacı kadının altın küpesine dikti !
Devlet, sırf sığınmacı oldukları gerekçesiyle polisine kadınlardan zorla aldıracağı altın küpe, kolye ve bilezikleri bozdurup, paralarını onların yeme içme masraflarına harcayacak.

danmark-jpg

Dünya tarihinde ilk defa bir devlet, merhametine sığınmış mültecileri yasal yoldan soyabilmek için meclisinden özel bir yasa çıkardı. Yasa sayesinde Danimarka’da sığınmacılar artık ‘suçlu muamelesi’ görecekler.

1355820147
Halk ağzında ‘mücevver yasası’ diye anılan özel sığınmacı yasası önceki gün sağdan sola tüm danimarka partilerinin desteğiyle meclisten geçti.

Danimarka bu yasasıyla kendi polisine sığınma başvurusu yapanlara yönelik ‘yasaya uygun, soygun’ yapma izni verdi. Yani sığınmacı olmak suç kapsamına alındı. ! Polis aynı suç işleyenlere yaptığı gibi suçsuz sığınmacıların tek tek üstünü arayacak,  çantasını karıştıracak, parasına ve mücevherlerine zorla el koyacak. Sadece taşsız alyans yüzüğüne dokunulmayacak.

Yine bu yasayla mültecilere verilen harçlık da düşürüldü, iltica başvurusu kabul edilmiş mültecilerin ailelerini yanlarına almak için bekleme süresi 1 yıldan 3 yıla çıkarıldı.
2929017923

Böylece Danimarka BM İnsan hakları sözleşmesi başta olmak üzere tüm uluslararası anlaşmaları hiçe saydı, sığınma hakkını pratikte kaldırdı. Buna karşı birkaç göstermelik itiraz dışında belki de ileride kendileri de aynı yasayı çıkarmayı düşündükleri için hiçbir batı ülkesinden yasaya karşı pek ses çıkmadı.

704x396(ByMaxScale_TopLeft_Transparent_True_True_Undefined)
Ne diyelim ?

Bir düşünün bu yasa kendine bile yetmeyen ekonomisiyle 5 yıldır 3 milyon Suriyeliye iyi kötü bakan ve 10 milyar dolar harcayan Türkiye’de çıksaydı eğer başta Danimarka ve avrupa ülkeleri neler derdi acaba ?

Ama Danimarka’ya hiç kimse bir şey demiyor, diyemiyor !
Batı Avrupa ikiyüzlülüğü ve bencilliği genlerinde taşır.

Danimarka’lıların üçte biri ırkçı, üçte biri de yabancı düşmanıdır. Yüzde 75’i de yeminli islamofobiktir.

Avrupa’da ırkçılar ilk yükselişlerini Danimarka’da yapmışlar ve ilk kez Danimarka’da meclise girmişlerdir. Tipik bir danimarkalı hiçbir zaman kendisini avrupalı olmayanla aynı değerde görmez. Kendini ondan hep üstün görür ve bunun da çok normal olduğunu düşünür. Kendisine yapılmasını istemediği muamele ve kısıtlamaların, özellikle avrupa dışından gelen yabancıya yapılmasını doğal görür.

danskapoliti

Şu sıralar Avrupa’da sığınmacı olmak çok zor !

Herkes kendi memleketinin kıymetini bilsin..

TANER YILDIZ 

Bir Cevap Yazın