Selin Sayek Böke: Soy Sop Meraklıları İyi Okuyun!

TÜRKİYE’Yİ ASLA KARANLIĞA TESLİM ETMEYECEĞİZ!

  
 AKP’nin zorla el koyup kayyumuna vererek parti borazanı yaptığı BUGÜN gazetesi nefret söylemiyle ayrımcılık suçu işlemiş ve CHP parti sözcüsü parlak ekonomistimiz Selin Sayek Böke’yi Hristiyan olarak hedef göstermişti.

Selin hanım’ın bu iğrençliğe verdiği aşağıdaki cevap ise yobazlara kapak oldu. 

Yıldız ekonomist Selin Sayek Böke

İşte CHP’nin geleceği parlak politikacısı Böke’nin tokat gibi cevabının tam metni:

” Türkiye’de her gün birçok defa nefret suçu işleniyor.

Dün de kayyumlu gazete tarafından bir nefret suçu işlendi. Bu kez bu nefret suçunun hedefi ben ve ailem olduk. Ve maalesef biz ne ilkiz, ne de tekiz.

Onun için Türkiye’de ayrımcılığa uğrayan, yok sayılan, kimlikleri-inançları sorgulanan, yaşam alanları her gün daraltılan bu ülkenin tüm vatandaşları adına bir defaya mahsus bu konuya açıklık getireceğim.

Şunu da eklemeliyim; böyle bir konuda açıklama yapmaktan, bu konunun siyasetin konusu yapılabildiği bir siyaset anlayışına ve ortamına Türkiye’nin sokulmuş olmasından yalnızca şahsım adına değil, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, ülkem adına büyük üzüntü ve rahatsızlık duyuyorum.

img_2207
Selin Sayek Böke CHP parti sözcüsü.

Benim ailem, kökenim, soyum ortada. Bu konuda bugüne dek ne bir şey sakladım, ne de saklayacak, çekinecek bir şeyim var. Benim bundan utanacağımı düşünerek bu nefret suçun işleyenler adına ben utanıyorum.

Yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan herkes kadar buralı, herkes kadar bu ülkenin yurttaşı olan ve hayatları boyunca ülkemize hizmet etmiş bir ailenin mensubuyum. Bundan hep gurur duydum, gurur duyuyorum, gurur duyacağım.  

 

Soya sopa çok meraklı olanların merakını gidereyim: Ailemin bir tarafı Hristiyan, diğer tarafı Müslüman.  Her ikisi de kültürü zengin Anadolu’nun çocukları.

Ben de 44 yıllık hayatı boyunca herkes kadar bu ülkenin çocuğu, herkes kadar bu toprağın insanı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yaşamış, farklılıklarımızı zenginlik bilmiş bir ailenin ferdi, bir mücadelenin ortağı bir insanım. Bundan sonra da elimizden bu zenginliği almak isteyenlere inat böyle yaşamaya devam edeceğim.

  

Ben siyaseti tam da bu zihniyetle mücadele etmek, bu ülkede hiç kimsenin hiçbir nedenle ayrımcılığa uğramadığı, gerçekten demokratik, gerçekten laik bir Türkiye’yi mümkün kılmak için yapıyorum.

Dolayısıyla bu açıklamayı Türkiye’de ayrımcılığa uğrayan, kimliklerinden dolayı kendi topraklarında yabancı hissettirilen, Türkiye’nin bu ayrımcı zihniyete teslim olmaması gerektiğine inanan, bu toprakların bir arada yaşama kültürüne sahip çıkmakta kararlı insanlarım, mücadele dostlarıma bir borç olarak da görüyorum.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti sözcüsü Selin Sayek Böke’yi dinliyor…

Hiç kimsenin şüphesi olmasın; Türkiye’nin kimsenin ayrımcılığa uğramadığı, kimsenin kendi öz vatanında ikinci sınıf hissetmediği, laik, demokratik bir ülke olması gerektiğine inanan milyonlarla birlikte bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğim. Ve emin olun; bu mücadeleyi mutlaka başarıya ulaştıracağız. 

Bu ülkeyi bu karanlık zihniyete asla teslim etmeyeceğiz.”

   Selin Sayek Böke 

Ne diyelim ?

Selin Sayek Böke Türkiye’nin umut bağlanan, gelecek vadeden ve ODTÜ iktisat Fakültesini birincilikle bitiren genç ve parlak bir iktisatçısıdır.

  Yobazların merakını tam olarak ben gidereyim:

Evet, Selin hanımın babası Prof Dr İskender Sayek, Hatay’ın Arsuz ilçesinden Hristiyan Arap bir vatandaşımızdır ve Hacettepe Tıp Fakültesi eski dekanıdır, annesi göz doktoru Füsun Sayek ise Niğde’nin Bor ilçesinden Müslüman Türk bir vatandaşımızdır ve Türk Tabibler Birliği eski başkanıdır.

Selin hanım İster Histiyanlıkta ya da Müslümanlıkta isterse Türklükte ya da Araplıkta din ve etnik köken tüccarı AKP yobazlarını ona katlar.

Hepsinden önemlisi insan olmakta, uygar olmakta, bilgi ve görgü de ise karanlıkta debelenen gericileri ve dincileri en az yüze katlar !

Nokta. !

Sağlıcakla kalın !

TANER YILDIZ

  

img_8032

Bir Cevap Yazın