İsveçli otobüs şöförü Kuran okuyan yolcunun üstünde bomba aradı !

Hem kara kafalı

Hem kara sakallı

Hem elinde kara kaplı Kuran

Hem de çifte kara telefonu olunca şöför dayanamamış !

Her sakallıyı dedesi ya da teröristi sanmak !

Irkçı ve İslamofobik yuvası Skåne’de yolcu taşıyan Skåne bölge otobüsüne binen bir yolcu bindiğine pişman edilmiş.

 TT‘nin haberine göre bir kaç gün önce otobüse kara kafalı bir adam binmiş. Adam üstelik kara sakallıymış. Elinde kara kaplı bir Kuran tutuyormuş. Geçmiş yerine oturmuş. 

Bu haliyle işgüzar otobüs şöförününün hemen dikkatini çekmiş ve şöför dikiz aynasından sürekli yolcuyu dikizlemiş. 

Yolculuk başlamış. Gazetelerin aylardır İsveç’te başlattığı müslüman terörist avından çok etkilendiği belli olan şöför, sakallı yolcu elindeki Kuran’ı açıp okumaya başlayınca iyice piriklenmiş. 

Bir süre sonra Kuran okuyan sakallı yolcu iki ayrı cep telefonuyla aynı anda konuşmaya başlayınca şöför şimdi üzerindeki bombayı patlatma emrini aldı galiba diye paniklemiş. Vatanıma ve milletime kahramanlığımı sergileme zamanı geldi diye düşünmüş ve hemen harekete geçmiş. 

Sert bir fren yapıp otobüsünü durdurmuş ve yolun kenarına parketmiş. Doğruca elindeki Kuranı sessizce okuyan sakallı adamın yanına gitmiş ve başına dikilmiş. Polis edasıyla :

-“Kalk ayağa !” diye emretmiş.

Ne olduğunu anlamayan zavallı kara sakallı yolcu hemen ayağa kalkmış.

 Şöför, -“Üstünde bomba ya da silah var mı ?” diye sormuş. 

Yolcu, -“Hayır ne silahı ne bombası, ben bir garip yolcuyum !” demiş. 

Şöför tabii ki buna inanmamış. 

Adamın orasını burasını mıncıklayarak bir güzel üst araması yapmış. Silah ya da bomba bulamamış garip yolcunun üstünde. Ama şöför kara kafalı, kara sakallı, kara kaplı kuranlı ve çifte kara telefonlu adamın otobüsü havaya uçurmak için otobüsüne bindiğine yüzde yüz eminmiş !

Bu sefer de – “Pasaportunu göstert !” diye kükremiş ! 

Zavallı sakallı adam pasaportunu çıkartmış ve korkarak polis bozuntusu şöföre uzatmış.

 Şöför bir pasaportaki fotoğrafa bir adamın sakallı suratına uzun uzun bakmış, sayfalarını tek tek karıştırmış !

Tabii bu arada otobüsteki diğer yolcularda gözlerini radar gibi adamın kara kafasına, kara sakalına ve elinde tuttuğu kara kaplı Kuran’a dikmiş. 

Hiç birisi de şöföre: 

“- Sen kimsin, ne hakla yolcunun üstünü arıyor ve pasaport kontrolü yapıyorsun ?

“-  Sen şöför müsün, polis misin ya da burası otobüs mü yoksa polis karakolu mu ? ” diye sormamış.

  
Şimdi poliscilik oynayan şöför bu işgüzarlığından dolayı yargılanacakmış. Kahraman şöför yaptıklarını inkar etmiyormuş ama bu bir suç değil diyormuş.

Bu bir garip yolcu da o günden beri Skåne otobüslerine binmiyormuş ve kara kaplı Kuran’ınını kara sakalını sıvazlaya sıvazlaya evinde okuyormuş. Herhalde başından geçenleri de iki kara cep telefonuyla arkadaşlarına anlatıyormuş !


Ne diyelim ?

Gazeteler ve televizyonlar aylardır uydurma terörist haberleriyle halkın beynini yıkıyorlar. Rüzgar ekince de böyle fırtına biçiyorlar! Herkes gönüllü terörist avcısı oluyor.

Halbuki bu durumda İsveç gibi demokratik bir toplumda en doğru olanı haklı bir şüphe durumunda en fazlası polise ihbar etmek olmalıydı.

İnsanları saç ve deri rengi ya da saç ve sakal biçimiyle, hangi kitabı okuduğuyla değerlendirip önyargıların esiri olunca böyle abartılı gülünçlüklerin yaşanması kaçınılmaz olabiliyor ve doğal karşılanabiliyor !

Dedelerimiz  boşuna dememişler : “Her sakallıyı deden sanma !” diye.

Sağlıcakla kalın ve İsveç’te elinizde Kuran’la otobüse binmeyin !

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın