AB’yi sığınmacılardan Türkiye koruyacak !

Türkiye, Avrupa Birliği üyesi 27 ülkeye sığınmak isteyen korunmaya muhtaç mültecilerin Türkiye’den Avrupa’ya çıkışına izin vermeyip önünü keserek bu ülkelere sığınmalarına engel olacak. Bunun karşılığında da AB Türkiye’nin hesabına 3 Milyar avro para yatıracak !

Yani AB korunmaya muhtaçlardan korunacak ! Bunu da paralı sığınmacı bekçisi Türkiye yapacak !

AB adlı Alman kurdu, Türkiye adlı kırmızı elbiseli kuzuyu bugün bir kez daha sevinçle kucakladı !

Türkiye – Yunanistan sınırına 20 Mart’tan itibaren karadan ve denizden DEMİR PERDE çekilecek. 

Mülteciler henüz uçmayı bilmedikleri için şimdilik bununla yetinilecek ve demir perde ayrıca havadan da çekilmeyecek ! 

img_0751
Bu sabahki AB ve Türkiye arasındaki toplantıda AB’nin kendi içinde ve kendi çıkarları doğrultusunda hazırlayıp Davutoğlu’na dikte ettiği AB -Türkiye Mülteci anlaşmasına Davutoğlu hiç itiraz etmemiş ve başını eğip Türkiye adına hemen imzayı döşenmiş !

 
İşte kucaklaşma anlaşmasının şartları:

1. Türkiye sığınmacıların Ege üzerinden Yunan adalarına geçişini tamamen durduracak. 

Türkiye’den Yunan adalarına artık tek bir mülteci bile geçemeyecek. 

Sadece Suriyeliler değil, ayrıca Afrikalı, Afganistanlı ve Pakistanlı tüm mülteciler Türkiye’de depolanacak. 

2. Yarından itibaren (20 Mart’tan sonra) Türkiye’den Yunan adalarına geçebilen ve Yunanistan’a sığınma başvurusu yapmayan tüm mülteciler (sadece Suriyeliler değil, kim geçerse o) orada alıkonup aynı gün ya da birkaç gün içinde Türkiye’ye geri gönderilecek. 

AB’nin beğenmeyip Türkiye’ye geri gönderdiği her çürük mülteci için AB Türkiye’den bir sağlam mülteciyi (yılda en çok 72 bin tavanını aşmayacak şekilde) seçip beğenip alacak .

3. Şu an Yunanistan’da bulunan 46 bin mülteci Türkiye’ye gönderilmeyip diğer AB ülkeleri arasında paylaştırılacak.

4. Yunanistan’da baraka ve konteynerlerden geçici nöbetçi mahkemeler kurularak, uluslararası hukuk korumasında olan bireysel sığınmacılık  hakkını şeklen çiğnemiş olmamak ve yasaklanmış olan toplu sınırdışı ıygulamasına hukuki kılıf geçirmek için Türkiye’ye geri gönderilecek her mülteci hakkında formalite icabı tek tek mahkeme kararı çıkarılacak. 

Bunun için tüm AB ülkelerinden Yunanistan’a ödünç hakim, mübaşir, avukat, bekçi, tercüman ve konteynerler gönderilecek. 

5. AB tarafından kuruşuna kadar Suriyeliler için harcanmak şartıyla Türkiye’ye verilecek olan 3 milyar avro harcanıp tükendiği takdirde önümüzdeki 2 yıl içinde ek bir 3 milyar avro daha AB’nin keyfine göre Türkiye’ye verilecek. 

6. AB – Türkiye üyelik müzakereleri kapsamında bir başlık (bütçe) daha tamamlanıp kapatılma garantisi olmadan, göstermelik ve ucu açık olarak müzakereye açılacak.

7. Türkiye Nisan sonuna kadar AB’nin şart koştuğu 72 kriterin tamamını yerine getirdiği ve Avrupa Parlamentosu da onayladığı takdirde Türk vatandaşlarına karşı uyguladığı sıkı vize politikasını bu yıl Haziran ayından itibaren vize muafiyeti hedefiyle (İngiltere hariç) gevşetecek. 

Türkiye halen bu kriterlerden sadece 35’ini yerine getirmiş durumda. 

img_2687-1

Ne diyelim ?

Korunmaya muhtaç mültecilerden Avrupayı korumak için kapalı kapılar arkasında sürdürülen kirli pazarlıklar sonucunda Türkiye ile Avrupa arasına Demir perde çekmeye oybirliğiyle karar alan ve hemen ertesi gün uygulamaya koyan Avrupa ülkelerinin liderlerini ve bu ikiyüzlü Avrupa’nın kirli emellerine alet olan Türkiye’nin yöneticilerini şiddetle kınıyorum. 

Bu ayıbınız hepinizin alnına kapak olsun diyorum !

TANER YILDIZ 

AB’yi sığınmacılardan Türkiye koruyacak !” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın