Türkiye AB’ye 3 milyar versin, 3 milyon Suriyelisini Avrupa’ya göndersin ! 

AB dün gece Türkiye’nin alnına kalın harflerle “Keriz” yazdı !

İki yüzlü Avrupa bağrına sığınanları satılığa çıkarıp Türkiye’ye pazarladı !  

Sırtı sıvazlanan Davutoğlu sorumsuz davranıp, Suriyeli mültecilerin ağır yükünü tek başına Türkiye’nin üzerine yıktı !

 AB kendi etrafına aşılmaz duvarlar ördüğü, güvenli ulaşım yollarını mültecilere kapattığı için sığınmak amacıyla İsveç’e ulaşmaya çabalayan 2 yaşındaki Suriyeli mülteci çocuğu Alan ege denizini şişme botla geçerken boğulmuş ve minik bedeni olabildiğince masumca, insanca ve çocukca Bodrum sahiline vurmuştu. Avrupa’nın zalimliğini, bencilliğini, merhametsizliğini dünya aleme duyurmuştu….

img_0751
AB başını eğmiş Davuutoğlu’nun sırtını sıvazlarken İsveç Başbakanı Stefan Lövfen gülümsüyor !

Geçen yıl Avrupa’ya gelen toplam 800 bin civarındaki Suriyeli sığınmacı ve buna bağlı olarak da Türkiye hem Avrupa’nın hem de İsveç’in gündeminden düşmüyor. 

Suriyeli mülteciler sanki Türkiyeli mültecilermiş gibi İsveç’in günlük gazetelerinde manşete taşınıyor. Gazetelerin başyazılarına ve yeminli Türk ve Türkiye düşmanı İsveçli gazetecilerin sık sık ve çoğu kez Türkiye’ye hakaret ve alay dolu köşe yazılarına konu oluyor. 

Gazetelerde ve TVlerde Türkiye’ye yağdırılan küfür ve hakaretlerin bini bir para !

Türklerin ve Türk devletinin ne haydutluğu, ne eşkiyalığı ne kabadayılığı ne mağdur sığınmacı tüccarlığı ne de dilenciliği kalıyor ! img_0749Neymiş efendim ?

Şu an dünyada toprağında en çok Suriyeliyi barındıran ve en az 3 milyonluk büyüklüğüyle dünya şampiyonu ilan edilen Türkiye‘ye, Suriyelilerini Avrupa’ya geçirmemesi ve ölümü göze alarak geçebilenleri de Avrupa’dan geri alması karşılığında AB Türkiye’ye taksit taksit 3 milyar avro ödeyecekmiş.

Bu 3 milyarın her kuruşunun Türkiye’deki Suriyelilere AB’nin sıkı kontrolünde ve kendi müfettişlerince harcanacağı belli olmasına rağmen sanki bu paranın dığrudan Türkiye’nin hazinesine gireceği ve oradan da Türkiyelilere Avrupa’nın sadakası olarak dağıtılacağı gibi bir hava estiriliyor.

2015’te AB nin merhametine toplam 800 bin civarında mülteci sığınmış, bunların 442 bini Almanya’ya, 162 bini de İsveç’e gelmişti. 200 bin kadarı da bazılarına birkaç yüz kişi olmak üzere diğer AB üyesi 26 ülkeye gitmişti.

Bir yıldır başta Danimarka, Polonya ve Macaristan’ın sığınmacılara yapmadığı eziyet ve  ırkçı rezillik kalmadı, koca koca ülkeler halen Avrupa’ya sığınmış durumdaki  160 bin mülteciyi kendi aralarında paylaşmak için yaka paça birbirine girdiler ama hala bir türlü paylaşamadılar.

10 milyon nüfuslu, dünyanın en zenginlerinden İsveç’te bile 162 bin Suriyelisi yüzünden aylardır yer yerinden oynuyor. İsveçliler sabahtan akşama sığınmacıların ülkeye getirdiği ekonomik yükü tartışıyor, refah ve güvenliklerinin tehlikeye düştüğünden yakınıyorlar.img_0767Bir tarafta 800 bin Suriyelisiyle dünyayı haraca bağlayan, dünyanın en zengin ülkelerinden oluşan, kişi başına milli geliri 50 bin doları bulan 500 milyon nüfuslu koskoca Avrupa kıtası, diğer tarafta 75 milyon nüfuslu, kişi başına milli geliri 7 bin doları zar zor bulan, halkının yarısı yoksulluk sınırı altında yaşayan, 3 milyon Suriyelisiyle tek başına kalan bir ülke; Türkiye.  

Dün bir kaç saat sürmesi planlanan AB-Türkiye toplantısı gece saat 01.00 de güç bela bitirilebilmiş. Toplantı da şunlarda görüş birliğine varılmış;  

1. Türkiye Suriyeli sığınmacıların Akdeniz ve Yunanistan üzerinden AB’ye geçişini tamamen engelleyecek. Yani Türkiye 3 milyon suriyelisini ve bundan sonra gelecekleri ülkesinde hapsedecek !

2. Boğulup ölmeden Yunanistan’a geçebilmeyi başarmış olanlar hemen Türkiye’ye geri gönderilecek.  Yine Türkiye, AB’nin beğenmeyip Türkiye’ye geri göndereceği Suriyelileri (terörist, tecavüzcü, hırsız, serseri, mesleksiz, iş göremez vb olanları) itirazsız kabul edecek.

3. AB beğenmeyip geri gönderdiği her işe yaramaz bir Suriyelisi karşılığında, Türkiye’deki Suriyelilerin arasından en iyi ve işe yarayan birisini seçip beğenerek Avrupa’ya alacak. Yani kötü Suriyelisiyle Türkiye’nin iyi Suriyelisini değiş – tokuş edecek !

4. Türkiye AB’nin refahı ve güvenliği için koca bir ‘mülteci toplama kampı’ olacak. Yani Türkiye Avrupa’nın bir ‘mülteci ambarına daha doğrusu çöplüğüne’ dönüşecek !

5. Bunun karşılığında AB’nin sıkı kontrolü altında ve sadece Türkiye’deki Suriyelilere harcanması şartıyla 2018 yılında Türkiye’ye taksiler halinde 3 milyar avro verecek.

6. AB Türk vatandaşlarına karşı uyguladığı sert ve sıkı vize politikasını belki Temmuz ayından itibaren birazcık yumuşatıp gevşetecek.


Ne diyelim ?

AB 50 yıldır kapısında beklettiği ve tam üyelik yalanıyla oyaladığı Türkiye’yi toplantılarına seyirci olarak bile çağırmıya tenezzül etmiyordu. img_0752Şimdi Suriyelilerden dolayı başı sıkışınca bir kaç ayda birkaç kez Türkiye ile aynı masaya ve baş başa oturmaya hatta basın önünde Türkiye’yi kucaklamaya bile başladı.


Suriyeliler ve mülteciler konusunda utanması ve eleştirilmesi gereken birisi varsa o da bencil ve Irkçı Avrupa yani AB’dir. 

Başını öne eğmesi gerekenler, Avrupa’nın etrafını duvarlarla örenler ve bununla da yetinmeyip ayrıca kendi iç sınırlarına da dikenli tellerle Demir Perdeler çeken Avrupa’lı ülkelerdir. Danimarka köprüsü başına asker ve polisini diken İsveç’tir. Merhametine sığınmış birkaç bin mültecisinin karnını ceplerindeki parayı soyarak ve parmağındaki yüzüklerine el koyarak doyuran Danimarka’dır, İsviçre’dir !

Başını dik tutması ve alkışlanması gereken de tüm eksikliklerine, yetersizliklerine ve Erdoğan gibi tehlikeli ve beceriksiz bir yöneticisine rağmen İsveç’in bir yılda aldığı kadar mülteciyi bir günde alabilen, 5 yıldır 3 milyon Suriyelisini 10 milyar dolar harcayarak barındıran Türkiye ile onlara evlerini, yüreklerini açan ve bir parça kuru ekmeğini bölüşen Türk ve Kürt halkıdır. 

İster kabul edin ister etmeyin bugün 3 milyon Suriyeli hayatlarını onlara kucak açan Türklere ve Kürtlere borçludur !
Türkiye halkının Suriyeliler konusunda dünya karşısında alnı ak yüzü açıktır.

Doğruya doğru !

Türkiye Suriyelilerin ağır yükünü tek başına sırtlamış ve Avrupa ülkeleri gibi suç bastırmak için bahanelere sığınmamıştır.

Dünyanın nimetlerinden en çok faydalanan Avrupalılar, dünyanın mültecilerinin  yükünü de üstlenebilmelidir. 

Ben olsam ; alın Ortadoğuya sattığınız silahlardan kazandığınız kirli ve kanlı 3 milyarınızı başınıza çalın ırkçı Avrupalılar der, çeker giderdim !!

TANER YILDIZ

Türkiye AB’ye 3 milyar versin, 3 milyon Suriyelisini Avrupa’ya göndersin ! ” üzerine bir yorum

  1. M. Arif Demir

    Çok haklı bir yazı elinize sağlık. Ben de size bir doktor olarak durumu anlatayım. Ülkemize sığınan Mültecilerden hasta olanlar var 12 kişi sadece bizim hastanemizde diyaliz tedavisi görüyor. Tüm masraflarını bizler ödüyoruz. Bir hastanın maliyeti yıllık 40000 USD , ilaçları dahil ücretsiz sağlanıyor , organ nakil ameliyAtlarını bile yapabiliyoruz. AB seçerek alacağı bu insanların alırken dişlerine de bakacak mı? İnsanlığı pazarlık konusu yapanlara lanet olsun. İsveç silah üretiminde kişi başına en çok geliri olan ülkelerden biridir. Hümanizm onların maskeli yüzlüdür ancak.

Bir Cevap Yazın