Zarrap Amerika adaletinin pençesine düştü !

Türkiye’de hapisten çıkartılan İranlı Uşak Reza’yı şimdi de Amerika bu kodese tıktı !

” Hak yerini Amerika’da mı bulacak ?”

İranlı uşak Reza Zarrab (namı diğer RızaSarraf)

Erdoğan, Reza Zarrab Türkiye’de tutuklanınca “dürüst ve hayırsever işadamıdır’ demiş ve daha sonra dava savcısı değiştirilip Reza serbest bırakılınca da “hak yerini buldu” demişti !

Artık Rezaseverler ve rüşvet düşkünü AKP’li bakanlar ona ihtiyaç duyduklarında ya da onun “gül cüzdanını” aradıklarında Reza’yı aşağıdaki bu ‘seçkin’adreste bulabilecekler.

İşte Reza’nın yeni ev ve iş adresi : 09135-104 kayıt numaralı yüksek güvenlikli hücre, FDC Miami Cezaevi ABD.Reza Zarrap Boğaz manzaralı ve erguvan kokulu çifte yalısından ABD’ deki klozet manzaralı ve idrar kokulu bu kodesine taşındı !

İranlı uşak Reza Emine Erdoğan’ın programlarını hiç kaçırmazdı. Emine hanımın narin ellerinden aldığı ödülünü alır onunla birlikte fotoğrafçılara poz verir, iktidara çok yakın durduğunu belli ederdi.

Erdoğan, çeşitli törenlerde eşi Emine ile sık sık biraraya gelen Reza Türkiye’de tutuklanınca, Pakistan dönüşü uçakta gazetecilere İranlı uşağı savunmuş ve şöyle demişti:

“Reza Türkiye’ye katkısı olan dürüst ve hayırsever bir işadamıdır. Buna yolsuzluk demek mümkün mü? Bu hükümete, millete, milli iradeye yönelik bir operasyondur. Eğer yolsuzluktan bahsediliyorsa, bugüne kadar yazılanlardan milletin, devletin malına yönelik bir zarar okudunuz mu? Böyle bir şey varsa bana getirin, gereğini yapayım. “AB ofisine çantayla girdi, çantasız çıktı” diyorlar. Teslim edilirken bir görüntü var mı? Sadece “Çantayla girdi, çantasız çıktı” gibi bir yaklaşım olabilir mi? Böyle bir hukuk var mı? Belki o çantayla kitap falan götürülmüştür. Zafer Bey oğluna valizle hediye elbise gönderildiğini söylüyor. Böyle uyduruk şeyler. Kanıtın varsa görüntülü olarak suçüstü yap. O zaman eyvallah. Ama, ‘çantayla girdi, çantasız çıktı valizle girdi valizsiz çıktı’ anlayışını anlamak mümkün değil.” !

İranlı uşak hapisten çıkarıldıktan sonra soluğu Erdoğan’ın huzurunda Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Reza’nın rüşvete boğduğu eski bakan Zafer Çağlayan yerine aynı çarkın dişlisi olarak atanan yeni dış ticaret bakanı ve Nihat Zeybekçi’nin ellerinden aldığı Yılın İhracatcısı ödülü töreninde almıştı.

Hapise girmeden önce Emine Erdoğan‘ın elinden ödül alan İranlı uşak Reza, hapisten çıkarıldıktan sonra da Erdoğan’ın huzurunda “Yılın İhracatçısı Ödülü” nü almıştı.

İranlı uşak Reza katıldığı törenlerde her zaman devlet protokolunun en ön sırasında başbakan ve bakanlarların dizlerinin dibinde oturtulurdu….

Türkiye’de 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu‘nun merkezinde yer alan ve yakalanıp AKP bakanlarının oğullarıyla birlikte 70 gün hapis yattıktan sonra davanın savcısı değiştirilerek serbest bıraktırılan çakma işadamı 33 yaşındaki RezaZarrab, ABD’ye gidince; karapara aklamak, İran’a yaptırımları ihlal etmek, ABD’yi dolandırmak, sahtekârlık yapmak suçlamasıyla Miami’de eşi Ebru Gündeş‘in yanında yakalanıp tutuklandı
Amerika’nın en dişli ve parlak savcısı Hint asıllı Preet Bharara, Zarrab için 75 yıl hapis istiyor.

Emine Erdoğan aile dostu Reza’yı hiç yanından ayırmazdı !

BU SUÇLAMALAR GERÇEK ORTAKLARA BİR MESAJ !

Tutuklama açıklamasını New York’un büyük davaları takip eden yıldız başsavcısı hint asıllı Preet Bharara, Adalet Bakan Yardımcısı John Carlin ve FBI Bölge Direktör Yardımcısı Diego Rodriguez yapmış. Rodriguez şöyle demiş : “Bu suçlamalarla, bu kişilerin gerçek ortaklarını gizlemeye çalışanlara bir mesaj göndermiş oluyoruz” .

33 yaşındaki İranlı Reza 2008 yılında Türkiye’ye gelmiş ve çoğu bakanını düzenli rüşvete bağladığı AKP hükümeti tarafından özel himaye görmüş, İran ve Türkiye arasında altın kaçakçılığı ve kara para aklamacılığı yaparak Türkiye’nin sırtından kısa sürede milyar dolarlar kazanmıştı.

Reza Zarrap AKP İçişleri Bakanı Muammer Güler’e 5 milyon dolar rüşvet verip kendisi ve ailesini özel işlemle Türk vatandaşlığına geçirtmişti.

2008 yılında İran'dan Türkiye'ye gelen 33 yaşındaki Reza Zarrab AKP hükümetinin özel kararıyla Türk vatandaşı yapılmış ve hem Cumhurbaşkanlığı hem de Genel Seçim'de oy kullanmıştı. sizce İranlı uşak Reza kime ve hangi partiye oy vermiştir dersiniz ?!
2008 yılında İran’dan Türkiye’ye gelen 33 yaşındaki Reza Zarrab AKP hükümetinin “özel kararıyla” Türk vatandaşı yapılmış ve hem Cumhurbaşkanlığı hem de Genel Seçim’de oy kullanmıştı. sizce İranlı uşak Reza kime ve hangi partiye oy vermiştir dersiniz ?!

33 yaşındaki Reza Zarrap‘ın düzenli rüşvete bağladığı AKP bakanları Egemen Bağış, Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar istifa etmek zorunda kalmıştı.

17 Aralık Operasyonu sonrasında savcıların değiştirilmesinin ardından Reza ve şüpheliler hakkındaki suçlamalar düşmüştü. Erdoğan’ın tayin ettirdiği yeni savcı, Reza Zarrab ile eski bakan çocukları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan’ında içinde olduğu toplam 53 kişi hakkında, “usulüne uygun delil toplanmadığı, suçun unsurlarının oluşmadığı ve herhangi bir örgüte rastlanmadığı” gerekçesiyle bu suçlardan kovuşturmaya gerek duyulmadığı açıklanmıştı.  Daha sonrada operasyonla el konulan rüşvet ve karaparalar başta Reza olmak üzere faiziyle birlikte şüphelilere iade edilmişti.

akhirsiz
AKP’nin maskeli dörtlü bakanları Egemen Bağış, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Zafer Çağlayan “elele ve eller havada” İstanbul’dan Ankara’ya gelen Erdoğan’ı Esenboğa havalanında böyle karşılamışlardı !

Halbuki iddianeme çok sağlam ve suçüstü somut delillere dayanıyordu. Önceki savcının iddianamesine göre  AKP’li dört hırsız bakan şunlarla şuçlanıyordu:

Muammer Güler:
1- Zarrab’ın araçlarına trafikte emniyet şeridi kullanma imtiyazı vermek ve koruma polisi görevlendirmek.

2- Zarrab’la gözaltına alınan bazı şüphelilerin ve yakınlarının yasaya aykırı olarak istisnaiyoldan Türk vatandaşlığına geçirilmesini sağlamak.

3- Zarrab’la ilgili adli ve istihbari çalışma olup olmadığının araştırılması için talimat vermek.

4- Zarrab’ın usulsüzlükleri hakkındaki haberlerin engellenmesi için girişimde bulunmak.

Reza Zarrap pahalı çukulata kutusunun içnde 500 bin dolar rüşvet taksitini Egemen Bağış’a götüren adamına dinlenen konuşmasında şöyle demişti: “Fahişe’nin parasını önceden vermek adettendir !”

Egemen Bağış
1- İran asıllı işadamı Reza Zarrab’ın turizm belgeli bir otel kiralama girişimi ile yakınlarına vize alınması işleri için aracılık etmek.

2- Zarrab’la ilgili soruşturma olup olmadığı yönünde kurum ve kuruluşlardan araştırma yapılmasını sağlamak.

3- Zarrab’ın usulsüzlükleri hakkında basında çıkacak haberlerin engellenmesi için girişimde bulunmak.

Zafer Çağlayan

Zarrab’dan sağlanan, miktar ve değeri tespit edilemeyen maddi menfaatler karşılığında:

1- Zarrab’ın İran’a altın ihracatı yapması işlerinde imtiyaz sağlamak.

2- Gana’dan kaçak yollarla yurda sokulmak istendiği iddia edilen 1.5 ton altınla ilgili adli ve idari soruşturmaları engelleyerek altının Dubai’ye çıkışını sağlamak.

 
AKP’nin Dış Ticaret bakanı Zafer Çağlayan Reza’dan aldığı 700 bin dolarlık rüşvet saatini Meclis kürsüsünden böyle göstermiş ve “alınterimle aldığım bu saatim anamın ak sütü gibi ak ve heladir ” diye bağırmıştı !

Erdoğan Bayraktar:
1- Bir suç örgütünün yönetici ve üyelerinin kendilerine sağlanan miktar ve bazı menfaatler karşılığında; kişiye özel imtiyazlı imar planlarını onaylatmaları, imar planlarına aykırı olarak yapılan bazı projelerin usulsüzlüklerine göz yummaları ve denetimlerden sorunsuzca geçmelerini sağlamaları ve bu eylemlerin bir kısmını Erdoğan Bayraktar’ın görevde olduğu sırada ve onun bilgisi doğrultusunda gerçekleştirmeleri. Bakanlıktan iş alan şirketlerin yemek işlerinin yakınlarının ortağı olduğu şirketlere verilmesi için aracılık etmesi.

Ne diyelim ?

Buna da şükredelim !

Türk halkı’na Türkiye’de mumla aradığı adaleti belki de ABD’de bulabilme fırsatı doğdu.

Yaşasın adalet !


TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın