Türkiye, Belçika bombacısını Belçika’ya sınırdışı etmiş !

Türkiye benim teröristim bana yetiyor da artıyor bile demiş ve Gaziantep’te yakaladığı Belçikalı teröristi Hollanda üzerinden memleketi Belçika’ya sınırdışı etmiş ama belli ki Belçika’lıdan terörist olmaz diye düşünen Belçika, teröristini serbest bırakmış ! 

 

Türkiye, Brüksel havalanı bombacısı Belçika doğumlu İbrahim El Bakraoui’yi geçen yıl haziran ayında Gaziantep’ten Suriye’ye geçmeye çalışırken yakalamış ve IŞİD terörist savaşcısı olduğu gerekçesiyle 2015 Haziran’ında tutuklamış.

 İki hafta sonra da 14 Temmuz 2015’te istek üzerine Hollanda’ya sınırdışı etmiş.

Aynı gün Belçika büyükelçiliğine bir nota vererek sınırdışı kararını bildirmiş ve İbrahim’in IŞİD savaşcısı bir terörist olduğu konusunda Belçika’yı uyarmış. 

Ancak İbrahim Belçika’ya geldiğinde, Belçika Polisi ‘Türkiye tespit etmiş olabilir ama biz İbrahim’in terör bağlantısını tespit edemedik ‘diyerek serbest bırakmış.. 

 Belçika Adalet Bakanı Koen Geens, bugün Belçika Televizyonuna yaptığı bir açıklamayla sınırdışı olayını doğrulamış ve İbrahim el Bakraoui‘nin Türkiye’de yakalandığını ancak Belçika’ya değil, kendi isteğiyle Hollanda’ya gönderildiğini ve o dönem de İbrahim’in terör bağlantısını bilmedikleri için Belçika’da serbest bıraktıklarını söylemiş.    

IŞİD’li teröristin Türkiye’den Belçika’ya sınırdışı edildiğini bugün açıklayarak herkesi şaşırtan Erdoğan, Brüksel patlamalarından 4 gün önce de Belçika’da terör saldırısı olacağını bilmiş ve şöyle demişti :

“-Ankara’da patlayan bombanın, şehrin göbeğinde terör örgütü yandaşlarına çadır kurdurup şov yapma imkanının sağlandığı Brüksel’de veya Avrupa’nın herhangi bir şehrinde patlamaması için hiçbir sebep yok

– Bu açık gerçeğe rağmen, Avrupa ülkelerinin hala aymazlık içinde hareket ediyor olmaları, mayın tarlasında dans etmek gibidir. Ne zaman mayına basacağınızı asla bilemezsiniz. Ama bunun kaçınılmaz bir son olduğu da açıkça ortadadır.” 

Türkiye’nin 130 kişinin öldürüldüğü Paris saldırısını yapan teröristlerden biri hakkında da saldırıdan önce Fransa’ya bilgi verdiği ve terör saldırısı konusunda Fransa’yı uyardığı ortaya çıkmıştı… 

Türkiye’de yakalanıp kendi isteğiyle Hollanda’ya sınırdışı edilen 29 yaşındaki İbrahim El Barkaoui Brüksel havalanını bombaladı.
27 yaşındaki Belçikalı terörist Halit El Barkaoui Maelbeek metro istasyonunu bombaladı

29 yaşındaki canlı bomba İbrahim El Barkaoui Brüksel havalanında  kardeşi 27 yaşındaki Halit El Barkaoui de Moelbeek metro istasyonunda üzerlerindeki bomba yeleklerini patlatmışlardı. 
Patlamalarda 34 masum insan ölmüş 260 kişi de yaralanmıştı.  

 


Ne diyelim ?

Terör ve kör şiddet, isterse kutsal bir dava amacıyla yapılsın yine de iğrenç bir insanlık suçudur. 

Başkalarının terörünü besleyip çanak tutanların da terör ateşinde kavrulması kaçınılmazdır.

Emperyalist devletlerin onlarca yıldır bir terör yuvasına çevirdiği Ortadoğu yangının, onlarca yıldır Ortadoğu halklarını yakıp kavuran alevlerinin Avrupa’yı da sarması hiç kimseyi şaşırtmamalıdır…

Sağlıcakla kalın

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın