“O laflarını sana yediririm Mattias Karlsson ” !

Başbakan Lövfen, Meclis’te partisine laf atan ve hükümetini karalayan Mattias Karlsson adlı SD’li faşiste ağzının payını bir güzel verdi ve şöyle dedi:

– “Bizim teröristlerle ve katillerle işbirliği yaptığımız şeklindeki o sözlerini sana yediririm Mattias Karlsson ! “

– “Temsilcisi şehrin ortasında elinde demir çubukla koşuşturan, temsilcisi genç kadınlara fahişeler diye bağıran bir partiyi temsil eden birisi, burada karşıma dikilipte bana demokrasi dersi veremez !

– “Eski bir Nazi SS subayıyla poz veren, özgür medya ulusa karşı bir tehdittir diyen birisi beni ve partimi çapraz sorguya çekemez ! Bu hiçbir şekilde kabul edilemez !

Sizin öyle bir kötü siciliniz ve öyle bir fena geçmişiniz var ki bu söz düellosundan sonra oturup  bunun içinden nasıl çıkacağız diye düşünün.”

– “Sana kendi tarihinizi hatırlatmak isterim, sadece tarihi değil zaten ondan da hiç ders çıkartmadınız.  Sizin kökünüz nazizmde ve faşizmde, bundan kaçıp kurtulamazsınız !”

Başbakan Lövfen bugün Meclis’te Irkçı parti İsveç Demokratları’nın ikinci adamı, akıl danesi ve grup başkanvekili Mattias Karlsson’a unutamayacağı ders verdi.  

M. Karlsson, son günlerde Mehmet Kaplan olayı ve koalisyon ortağı Çevre partisi içindeki çalkalanmayı bahane ederek Meclis’te Stefan Lövfen ile söz düellosuna girdi ve Başbakan’a şöyle dedi :

-“Sosyal demokratların Mehmet Kaplan skandalında açığa çıkan aşırıcı kesimlerle içli dışlı olmasına ilk kez tanık olmuyoruz.. Sosyal demokrat parti her zaman için teröristlerle, katillerle ve işkencecilerle sıcak ilişki kurmuş, işbirliği yapmıştır. Bunun en güzel örneği de Sosyalist Enternasyonel’de kucağında taşıdığı Filistin El Fetih terör örgütüdür” ! 

Ve bu iftirasına Başbakan’dan işte yukarıda ki kapak gibi cevapla ağzının payını aldı !

Ne diyelim ?

Helal olsun Başbakan Lövfen’e !

Lafını hiç kıvırmadı.

Dosdoğru sözünden sakınmadı.

Mertçe gerçeği yüzüne haykırdı.

İşte siz busunuz, siz bir Nazistsiniz dedi.

Irkçı Mattias’ın yüzüne ayna tutup faşizmi ve beyaz faşisti göstertti !

TANER YILDIZ 


Lövfen’in kapak gibi kısa cevabını (1 dk) aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz..

http://youtu.be/BcRnt_2dLwk

Bir Cevap Yazın