Kötülük karşısına sıkılı yumrukla dikilen İyilik !

Tek başına dimdik ayakta, sıkılı yumruk havada !
Dur ! Nazilere geçit yok diyor !

Bir tarafta tarih boyunca ataları hep ezmiş ve sömürmüş, şimdi de onların torunları olarak yine ezmek isteyen zengin ve korkak beyaz ari ırkını temsil eden kötülük timsali bir erkek sürüsü, karşısında ise dimdik ayakta duran, tarih boyunca ataları hep ezilmiş ve sömürülmüş ama artık onların bir torunu olarak ezilmesine izin vermeyen yoksul ve cesur siyah insan ırkını temsil eden, tek başına iyilik timsali bir kadın ! 

Tess Asplund ırkçıların karşısında göz göze durdu.
 

Kötülük her zamanki gibi kurnaz, ürkek, haksız ve onursuz.

İyilik ise her zaman olması gerektiği gibi doğal, omurgalı, haklı ve onurlu !

200 kişilik erkek sürüsünün adı:

 Nordiska Motstånds Rörelsen NMR (Kuzeyli Direniş Hareketi)

Tek başına kadının adı: Maria-Teresa Tess Asplund. 

Yer: İsveç’in Dalarna bölgesi 

Şehir: Borlänge

Olay: Nazistlerin gösteri yürüyüşü
 
İsveç’in her tarafından gelip Borlänge de toplanan Nazistlerin bir kısmı “Kahverengi renkli Nazi gömlekleriyle” gelmeye cesaret edemedikleri için aynı meclise giren SD’li soydaşları gibi beyaz gömlek giymişler ve yeşil kravat takmışlar ! 

Yürüyüşte en öne de bu beyaz gömlekliler geçmişler, blucinlileri de arkalarına almışlar. Borlänge merkezini boydan boya polis korumasında geçmişler. Irkçılık karşıtı göstericiler de yol kenarlarında ve onların uzağında tutulmuş.  

Ancak aralarından ırkçılıkla mücadele eylemcisi Afrika kökenli Tess Asplund adındaki bir kadın sıyrılıp, direniş, karşı duruş ve kararlılık sembölü olan sıkılı  yumruğunu Nelson Mandela usülü havaya kaldırıp ırkçı sürüsünün karşısına tek başına dikilip gözlerini Nazilerin gözlerine dikmiş. Birkaç saniye sonra da polis müdahale edip kahraman Tess‘i ırkçılardan uzaklaştırmış…

Peki kim bunlar :

Bunlar İsveç’in en azılı teröristleri olarak nitelendiriliyorlar. 

Bunlar beyaz ari ırkının diğerlerinden üstünlüğüne inananıyorlar.

Bunlar üstün ari ırklarını göçmenlerin ve sığınmacıların tehdit ettiğini ve geleceğini tehlikeye attığını söylüyorlar.

Bunlar İsveç’in beyaz ari ırkından olanların yurdu olduğunu bunun ilelebet böyle sürüp gitmesi için de üstün ırklarını ve vatanlarını gerekli gördüklerinde silahlanıp korumanın en doğal hakları olduğunu savunuyorlar. 

Bunlar müslümanlardan ve siyahlardan nefret ediyorlar, onlara kim besliyorlar ve İsveç’i ve üstün ari ırkını kirlettiğini düşünüyorlar.

Bunlar İsveç’in tamamı tüm müslümanlardan ve siyahlardan temizleninceye kadar onlara karşı acımasızca mücadele edeceklerini söylüyorlar.

Bunlar aslında İsveç halkının çoğunun da kendileri gibi düşündüğünü ve onların gizli desteğine sahip olduklarını ama halkın gerçek düşüncesini baskılardan dolayı ve açığa çıkmaktan ürktükleri için göstermeye çekindiklerini iddia ediyorlar.

Bu azılı ırkçı teröristler, İsveç’te üstün ari ırkının kurtuluş savaşını veriyoruz savıyla İsveç devlet kurumlarının gözü önünde adam devşiriyorlar, örgütleniyorlar ve gizli gizli silahlanıyorlar. Her hafta bir kaç tane sığınmacı yurdu ve her ay birkaç tane mescit ya da cami yakıyorlar.

1985 yılında Växsjö’de ki bir ırkçıların bir yürüyüşünde dazlaklara ırkçıya çantasıyla saldıran Donatau teyze !
 

Ne diyelim ?

Bu ıkçı Nazi örgütleri bir an önce yasaklanmalıdır ve organize suç ve terör örgütü kapsamına alınmalıdır.

Alman Nazilerinin de iktidara böyle hoşgörüyle karşılanan masum sokak gösterileriyle geldikleri ve ari ırkından olmayan milyonlarca günahsız insana soykırım yapıp Almanya’yı temizledikleri unutulmamalıdır !

İsveç yakın tarihininin bir dönemde yaşanmış kirli geçmişinde önemli bir yer tutan Nazilerle işbirliği nedense pek fazla tartışılmak istenmez. Beyaz ari ırkının üstünlüğünü ispat etmek için o yıllarda İsveç devleti eliyle kurulan ve Hitler’e ilham kaynaklığı yapan Rasbiologiska Institutet (Irk Biyolojisi Araştırma Enstitüsü) de pek hatırlanmaz. 

 Çoğu bu eski Nazi işbirlikçilerin torunları ya da yetiştirmesi olan İsveç Nazileri bugün 2016 yılında İsveç’in önemli şehrinde Nordiska Motstånds Rörelsen NMR (Kuzeyli Direniş Hareketi) adı altında ve demokratik hak kapsamında bir gövde gösterisi yürüyüşü yapabiliyorlar.

Nazicilik ve Irkçılık ari ırkından olduklarına inanan başta Almanya ve Kuzey Avrupalıların beyaz damarlarında dolaşan ‘asil bir mikrop’tur !

Irkçılığın, Nazizmin ve Faşizmin anavatanı, doğum yeri, teorisinin yazıldığı ve pratiğe geçirildiği yer beyaz Avrupa’dır.


 Bu iğrenç ideoloji, beyaz Avrupa’nın rahminde hayat bulmuş, elverişli doğasında büyüyüp serpilmiş ve dünya tarihinin gelmiş geçmiş en korkunç, en gaddar, en barbar ve en kanlı soykırımı, yine milyonlarca masumun kanlarıyla sulanmış Avrupa’nın verimli toprakların da şimdikilerin dedeleri tarafından gerçekleştirilmiştir

Bunu hiç unutmayalım ve ırkçılık tehlikesinin hep farkında olalım. 

Tess gibi göçmen kökenli kahraman isveçlilerin ve gerçekten samimi ve ırkçılığa karşı bilinçli milyonlarca demokrat yerli İsveçlinin olmasına da yatalım kalkalım şükredelim !

TANER YILDIZ

Foto: David Lagerlöff (2016)

Foto: Hans Runesson (1985)

Bir Cevap Yazın