İsveç ilkokulunda beyazlar için ayrı siyahlar için ayrı tuvalet !

Duyduk duymadık demeyin. Apertheid İsveç’te hortladı !

En son örneği Güney Afrika’da İngilizlerce uygulanan, beyaz ve siyahların ayrı ayrı mekanları kullanmasını zorunlu kılan ve ırkçı APERTHEİD düzeninin en belirgin özelliği olan beyazlar için ayrı siyahlar için ayrı okul ve tuvalet uygulaması şimdi de İsveç’te uygulamaya konulmuş.

  Aftonbladet gazetesinin haberine göre İsveç’in güneydoğusundaki  Blekinge ilinde, 12 bin nüfuslu RONNEBY kasabasında bulunan ve 7 – 15 yaş grubundaki çocukların aynı binada eğitim gördüğü THOREN FRAMTİD Friskola özel okulunda velilerin itirazı üzerine İsveçli çocukların kullandığı tuvaletin yeni gelen mülteci çocuklarca da kullanması yasaklanmış !

 

Sadece İsveçli beyaz çocukkarın kullandığı ve esmer – siyah mülteci çocuklarının kullanması yasaklanan ana giriş kapısı…
 Bununla yetinilmemiş ayrıca İsveçli ve yabancı çocukların karışmasını önlemek amacıyla okulun ana giriş kapısını ortak kullanmaları da yasaklanmış ve okul binası içine duvarlar çekilerek yabancı öğrencilerin kullandığı bölüm büyük oranda daraltılmış, kara ve esmer tenli öğrenciler için de apayrı bir giriş kapısı yapılmış.

 Şimdi aynı binada okula giden İsveçli çocuklar kendileri için özel olarak ayrılan beyaz giriş kapısından girip yine sadece kendilerinin kullanımı için özel olarak ayrılmış beyaz tuvaletlerinde ihtiyaçlarını gideriyorlarmış.
Mülteci çocuklar ise aynı binadaki okula gittiklerinde kendilerine ayrılmış olan ikinci sınıf siyah giriş kapısından giriyorlarmış ve yine kendilerinin kullanımı için ayrılmış ikinci sınıf tuvaletlerde ihtiyaçlarını gideriyorlarmış. 

Veliler buna rağmen hala durumdan hoşnut değillermiş ve şimdilik ortak kullanılan Okul Bahçesi’nin içine de duvar çekilip beyaz ve siyah bölümlere ayrılmasını talep ediyorlarmış !

Bunu yapması halinde epeyce başının ağrıyacağını düşünen okul yönetimi ise nasıl çıkacağız bu işin içinden diye kara kara düşünüyormuş. 

Apertheid uygulamasının mimarı olan İsveç Demokrat partili , SD’li politikacı Tomas Lundberg .
 Velilerin itiraz gerekçesi ise beyaz ve siyah çocukların karışık eğitim görmeleri be aynı mekanları paylaşmaşarıymış ve bu gerekçelerini aynı okula çocuğu giden ırkçı İsveç Demokratları partisi SD’li politikacı Tomas Lundberg şöyle açıklamış:

Bizim çocuklarımız ayıklanmamış (ne idüğü belirsiz) mülteci çocuklarıyla karıştırılıyor. Biliyoruz ki herşeyin bozulup kirletilmesi için bir tanesi bile yeterlidir “

Ronneby belediyesi Okullar Kurulu üyesi ve Sosyal Demokrat partisi temsilcisi Jan Erik Widros :

Bu açık seçik bir Apertheid düzeni örneğidir.” demiş ve bunu yapanları kınamış. 

Ne diyelim ?

Tanrı İsveç’teki yabancıları  ırkçılardan korusun !

İsveç’te bu ırkçı parti yandaşları tarafından son iki yıldır yabancılar üzerinde terör estiriliyor. 

Onlarca irili ufaklı müslüman mesciti yakıldı. Onlarca mülteci kampı ve mülteci çocukları bakımevleri ateşe verildi. 

Stockholm’un merkezinde yüzlerce ırkçı maskeli olarak yürüyüş yapıp önüne gelen kara saçlı ve kara tenli yabancıyı dövüp linç etmeye çalıştı.

 İsveç’in çoğu kentinde ırkçı çeteler ‘milis gücü’ oluşturup sokaklarda devriye gezmeye başladı.

Bu ırkçı İsveç Demokratları Partisi İsveç’in üçüncü en büyük partisi olduktan sonra daha önce bırakın gerçekleştirilmesini, dillendirilmesi bile mümkün olmayan beyaz ırkçı hezeyanlar ve uygulamalar rahatlıkla piyasaya sürülmeye başladı.

İsveç’te ırkçılık gün geçtikçe gündelik hayatta sessizce ve yavaş yavaş yer edinmeye kalıcılaşmaya başladı.

Gündelik yaşamımızda ve toplumun her kesiminde her gün çeşitli biçimlerde ve değişik dozlarda karşılaştığımız ırkçılık zehirinin panzehirlerinden birisi ve en önemlisi siyasi partilerde yabancı kökenlilerin yer ve konum edinmesidir. Bu nedenle SD dışında hangi parti olursa olsun tüm partilere en azından üye yazılmamız gerekmektedir hatta bu bizlerin açısından elzemdir. 

TANER YILDIZ 

Aftonbladet gazetesinin bu konudaki haber linki:

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article22870667.ab

Bir Cevap Yazın