Hapistekilere 15 Temmuz Darbe Piyangosu çıktı !

AKP HÜKÜMETİ HAPİSHANELERİNİ BOŞALTMAYA KARAR VERDİ !
Hapishanelerde tek bir hırsız kalmayacak.

Kanlı 15 Temmuz Darbesi affıyla hapisteki 38 bin suçlu birkaç gün içinde aramıza karışacak !

Gözaltına alınan ve yarıdan fazlası tutuklanan 40 bin FETÖ’cüye, ağzına kadar tıka basa dolan hapishanelerde yer açmak için ne kadar hırsız, uğursuz, soyguncu, dolandırıcı, yağmacı, kalpazancı, gaspçı, darpçı, kaçakçı, kundakçı, bıçakçı, kapkaççı, üçkağıtçı, yankesici, sahteci, hakaretçi trafik kazacısı ve iş kazacısı varsa serbest bırakılacak. 

Vergi kaçıran, sahtekarlık yapan, adam yaralayan, adam bıçaklayan, orman yakan, yangın çıkaran, uyuşturucu kullanan, vatandaşın malını yağmalayan ya da kırıp döken, istemeden ölüme sebebiyet veren, alkollü araba kullanıp adam çiğneyen ya da öldüren, havaya ateş edip yoldan geçeni öldüren ya da sakat bırakan , ruhsatsız silahıyla tehdit edip göz dağı veren ne kadar suçlu varsa “kusurumuza bakmayın ne olur, sizin bir süreliğine suç işlemenizi engelledik” dercesine halkın arasına salıverilecek. 
Bakanlar Kurulu’nun OHAL süper yetkisiyle evvelki gün yayımladığı yeni Kanun Hükmündeki Kararname’nin getirdiği düzenlemeyle denetimli serbestliğin kapsamını ve süresini uzattı. İnfaz süresinde indirim yaptı. 

Mahkumun hüküm giydiği cezasının 3/2 ‘sini (üçte ikisini) hapiste yatma süresini 1/2’ye (yarıya) indirdi. Bu yeni düzenlemesi sayesinde cezaevlerinden 38 bin kişiyi hemen tahliye etmeye karar verdi. 

Yeni düzenleme 1 Temmuz 2016‘dan önce işlenmiş suçları kapsıyor. 

Af kapsamı dışında bırakılan suçlar şunlardır:

Kasten adam öldürme 

– Cinsel saldırı ve cinsel istismar suçları (madde 102,103,104,105)

– Özel hayata karşı suçlar (madde 132,133,134,135,136,137,138)

– Uyuşturucu imal veya ticareti (madde 188)

– Terör suçları

– Devletin güvenliğine, Anayasal düzene, Milli savunmaya ve Devlet sırlarına karşı suçlar.

Türkiye’nin tüm hapishanelerinin toplam kapasitesi 180 bin kişilik olmasına rağmen halen hapiste 210 bin suçlu yatıyor…

Ne diyelim ?

Hamdolsun !

Belli ki hırsız bakanlar elllerini kolllarını sallayarak ortaklıkta dolaşırken, hırsız vatandaşların hapiste yatmasına “Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı” bulmuşlar !

Hayır için işlenmiş hırsızlıklara ve hayırlara vesile olsun !

TANER YILDIZ 

Bir Cevap Yazın