Tarikat yurdunda 11 yavrucak yanarak can verdi…

Süleymancılar Yurdu’nda yaşanan yangın faciasında 11 gariban yavrucak cayır cayır yanarak can verdi.

Adana’nın Aladağ ilçesindeki tarikat yurdunda çıkan yangında 11 kız öğrenci ve 1 görevli yanarak yaşamını yitirdi. Yangın faciasında 22 öğrenci ve yurt görevlisi de yaralandı.

Nakşibendi tarikatının bir kolu olan “Süleymancılar cemaatı”na bağlı, “Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Cemiyeti”ne ait içi ahşap ve yerleri halı kaplamalı özel kız yurdunda dün akşam saat 19.30 da yangın çıktı. 

İçerde bulunan kız 34 kız öğrenci ve görevliler yangın merdiveni kapısına koştular ancak içeriden kilitlenmiş olan kapı engeliyle kaçamadıkları için yanarak can verdiler.

11 Çocuğun yanmış cesetleri, yangın merdiveninin içeriden kilitlenmiş kapısının önünde bulundu.

Yanan yurt binasının önünde içerdeki kızının durumunu öğrenmeye çalışan bir öğrenci velisi: 

“- Burası Süleymancıların yurdu. Devlet yurdunu yıktılar, çocukları buraya yerleştirdiler” diye bağırdı.

Hükümet adına ilk açıklama Ankara’daki yurtlardan sorumlu Milli Eğitim Bakanı’ndan değil, Brüksel gezisindeki AB Bakanı Ömer Çelik’ten geldi ve ölü sayısını 13 olarak teyit etti ama daha sonra bu sayı 12’ye çekildi.
Yanan çocuklardan 9’unun cesetleri tek bir ambulansa konularak morga kaldırıldı.

Çoğu dumandan zehirlenerek ve can havliyle pencerelerden atlayarak yaralanan öğrenciler hastanelerde tedavi altına alındı.


Yanık cesetleri yangın merdiveninin kilitlenmiş kapısı önünde bulunan kız çocuklarının adları ve sınıfları şöyle:

Bahtınur Baş 5. sınıf

Cennet Karataş 5. sınıf

Tuğba Aydoğdu 5. sınıf

Nurgül Pertlek 6. sınıf

Gamze Bagir 7. sınıf

Sümeyye Yetim 7. sınıf

Sevim Köylü 8. sınıf

İlknur Maden 7. sınıf

Zeliha Avcı 8. sınıf

Semanur Aydoğdu 8. sınıf

Fatma Canatan – görevli

Sare Betül Genç – Yurt müdürü’nün kızı

Yaralı kız çocukları :

Gülcan Bagir, Nefise Sarıkaya, Hafize Sultan Deniz, Zeynep Sevde Deniz, Zeynep Sena Özkan, Yasemin Kara, Emine Pertlek, Sema Karataş, Sedat Topbaş, Şule Altun, Fatma, Zehra Altun, Rabia İnce, Nurcan Yılmaz, Neslihan Aydoğdu, Fadime Yetim, Büşra Güneş.

Görevliler: Gülsüm Çelik, Sümeyye Tanrıverdi, Merve Mete

Siviller: Ayşe Genç, Elif Deniz, Veysel Dede, Abdi Fersak, Emin Alakaş

 Ne diyelim ?

Türkiye’nin başı sağolsun !

Bu kapkaranlık Cehalet Yuvası’nda daha hayatının ilk baharını bile yaşayamamış tertemiz ilkokul öğrencilerimize, bu gariban, cahil ve yoksul aile yavrucaklarına Allah’tan rahmet dileyelim. 

Çocuklarımızı ve Allah’ın dinini kendi kirli çıkarlarına ve zalim iktidarlarına alet ederek, sömürüp zenginleşen bu imansız dincileri ve vicdansız tarikatçıları lanetleyelim.

Türkiye’nin yüreğini daha önce de defalarca yakan ve özel ortaeğitim yurtları açışması yasaya aykırı olmasına rağmen kitabına uydurarak, ülkenin dört bir yanını küçük köylerine kadar zehirli bir ahtapot gibi saran bu kaçak yurtlara göz yuman, denetlemeyen bu toplu cinayetin sorumlulardan ve onlara kol kanat geren sahtekar politikacılardan hesap soralım. 

Ortadaki büyük suçun; alavere dalavere yapılarak ve kitabına uydurularak cayır cayır yanarak can veren yavrucakların ya da “takdiri ilahi” denilerek Allah’ın üstüne atılmasına izin vermeyelim…

Korkmayalım, yılmayalım…

Bu başıboş keyfi yönetime göz yummayalım….

TANER YILDIZ


Bir Cevap Yazın