Ben “Hayır”lı bir iş yaptım !

DEMOKRASİMİZE VE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKTIM !

Tek Adamlığa ve karanlığa karşı demokrasiden ve aydınlıktan yana tavır koydum.

Padişahlığa karşı durdum, Cumhuriyeti savundum.

Seçim de görev üstlenerek hem kendi oyumun hem de İsveç Türk Toplumu iradesinin namusunu ve şerefini korudum.

“Tek Adam” önünde eğilip ona biat etmek ve fermanını kabul etmek yerine, halkın ortak aklını yansıttığı ve hiç kimseden korkmadan özgürce tartıştığı yüce Meclisi’nden yana oldum.

Demokrasi, özgürlük ve hukuk devleti için görevli arkadaşlarımla birlikte iki gün üst üste kesintisiz 12’şer saatten tam 24 saat nöbet tuttum !

Aynı benim gibi düşünen, aynı benim gibi hareket eden pırıl pırıl yüzlerce gencimizi orada görünce, çok mutlu ve çok umutlu oldum.

Ne diyelim ?

Tek bir adamın koskoca bir ülkenin yönetimine ve 80 milyonluk bir halkın geleceğine tek başına el koymasına çok değerli “tek oyumla” Stockholm’da #Hayır dedim !

Görevimi yaptım.

Vicdanımı rahatlattım.

Sahipsiz ülkeme sahip çıktım !

Şimdi sıra 16 Nisan’da Türkiye’deki hayır’sever halkımızda ve dostlarımızda !

İsveç’te Stockholm Kista ‘da yaptığımız Anayasa halkoylamasında yüzde 53 “HAYIR” diyerek demokrasiye ve Türkiye’ye sahip çıkmıştık.

Ancak Türkiye de YSK, yasada açıkça “mühürsüz oy geçersizdir” diye yazmasına rağmen AK Parti’nin talebine evet diyerek ve yasayı açıkça çiğneyerek 2 milyon “mühürsüz oy” u geçerli saymış ve bunun sonucunda anayasa değişikliği kılpayı çoğunlukla (yüzde 51) kabul edilerek “başkanlık sistemine” geçilmişti.

Büyükelçi başkanlığındaki “Seçim Komisyonu” üyesi olarak 2 gün üst üste 12 şer saatlik mesaiyle seçim mevzuatına uygun olarak çalışmış ve seçimlerden yüzümüzün akıyla çıkmıştık !

Görevimizi layıkıyla yapmış, çağdaş demokrasinin beşiği İsveç’teki halkoylamasında aynı Türkiye’nin en büyük şehirleri; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana daki seçim sonucu gibi “Hayır” oyu çıkartmıştık !

TANER YILDIZ

Foto: Oyumu kullandığım 4B Sandığı’nın başkanı Hatice Yıldız ile diğer sandık görevlileri Zeynep Öztürk, Yasemin Ünlü, Sadık Selek ve fotoğrafımı çeken Mustafa Başdağ’a çok teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın