Kırmızı pasaportlu Türk subaylar ve diplomatlar Almanya’ya sığındılar !

Kırmızı pasaportları ve bildikleri tüm devlet sırlarıyla Türkiye’den kaçarak, Alman devletine sığınmış yüzlerce “sığınmacı” subay ve diplomatımız olduğu ortaya çıktı !

Türkiye’den Almanya’ya 15 temmuz kanlı darbe girişiminden bu yana yaklaşık 9 bin kişi iltica etti !

Türkiye’nin hassas “devlet sırlarını” bilen ve “alınları secdeye değiyor” gerekçesiyle Erdoğan ve AKP hükümetince özellikle görev verilen ve jet hızıyla terfi ettirilerek liyakatına bakılmadan, kumpasla ordudan atılan Atatürkçü subayların yerine atanmış olan çok sayıda kırmızı pasaportlu yüksek rütbeli subaylar, üst düzey diplomatlar, yargıçlar ve istihbaratçılar ile yüksek devlet memurları (414 kişi olduğu söyleniyor) Türkiye’den kaçıp, Almanya’nın kucağına sığınmışlar.

Alman içişleri bakanlığı Mayıs ayında içlerinde kırmızı pasaportluların da bulunduğu bazı iltica başvurularının kabul edildiğini açıklamış ama bunların sayısını vermemişti.

Türk hükümeti de kırmızı pasaportlu üst düzey yetkililerinin Alman hükümetince iade edilmeyip, iltica verilmesini kınamıştı.

Almanya İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre bu yılın Temmuz ayında 620 Türk Almanya’dan iltica talep etmiş. Haziran ayında ise iltica sayısı 433 olmuş.

2017 yılının ilk 8 ayında ise 3 binden fazla Türk Almanya’ya iltica başvurusunda bulunmuş.

Geçen yıl da, Almanya’dan sığınma isteyen Türklerin sayısı, bir önceki yıla göre 3 kat artarak toplam 5 bin742 kişi olmuş.

15 Temmuz kanlı darbe girişiminden bu yana Almanya’ya sığınma başvusunda bulunanlar arasında en az 221 diplomat ve 280 devlet memuru bulunuyormuş.

Alman basınına konuşan ve İnsan kaçakçılarına 8500 euro ödeyerek Ege Denizi ve Yunanistan üzerinden Almanya’ya ulaşıp iltica ettiğini söyleyen bir yüksek dereceli hakim de “Gülenci” olmadığını ve darbeyi desteklemediğini belirtmiş.

Ne diyelim ?

Bir yıldan fazladır kesintisiz OHAL sıkıyönetimiyle sıkılaştırılan Türkiye’den yurtdışına kaçışlar beyin göçüne dönüşmüş durumda.

İnsan üzülüyor ve şunu anlamakta zorlanıyor:

Yüzyıllara dayanan devlet geleneği olan koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin onurunu ve namusunu kırmızı pasaportlarıyla ve yıldızlı üniformalarıyla temsileden, devlet sırlarını bilen yüksek rütbeli subayları, diplomatları, istihbaratçıları ve yargıçları; kırmızı pasaportları, üniformaları ve çantalarındaki devlet sırlarıyla birlikte yabancı bir devletin kucağına, korumasına, merhametine ve şefkatine sığınıyorlar !

Üstelik hepsi de alınlarını secdeye değdiriyorlar !

Belli ki Allah’ın bildiğini Alman’dan saklamıyorlar !

Hepimizi utandıran bu koskocaayıp kimin ?

TANER YILDIZ

Kırmızı pasaportlu Türk subaylar ve diplomatlar Almanya’ya sığındılar !” üzerine bir yorum

  1. Haşmet ÖZAVCI

    Garipsenecek birşey yok Taner bey daha öncede Kozmik odayı açtırıp Türkye Cumhuriyetinin çok özel güvenlik bilgileriini dışarıya sızdıran FETÖ terör örgütü üyelerinin kumpaslarına savcılık yapıp destek veren bu iktidarın başı değilmiydi 17-25 Aralık sonrasında ilişkiler tu kaka oldu çünkü birbirlerinin pisliklerini ortay döktüler ve ortaklık bozuldu..Kaçanlara değil kaçıranlara kızmak lazım insan ları suçlu suçsuz ayırımı yapmadan benden olan benden olmayan ayırımı yaparak yok etmek isteyenlere devlet emanet edilirse olacağı budur.

Bir Cevap Yazın