Güz yüzü gören yaz çiçeklerimiz !

DİRİLTİLMİŞ SOLMAZ ÇİÇEKLER 🌺 !

Bu saksı çiçeklerimizi bundan tam 3 ay önce “midsommar”da Haziran ortasında dikmiştik. Dikildiklerinde hepsi de ağır yaralı ve hasarlıydı.

<Hepsi de aynı saksıyı, aynı toprağı, aynı suyu ve aynı havayı “eşitçe” paylaşıp, yine eşit sevgiyle, şefkatle ve özenle bakılıp beslenince birbirleriyle “kardeşçe” dayanışarak hayata tutundular ve birkaç hafta sonra da üretime geçip, çiçek çiçek çiçeklendiler.

< Ölmek üzereyken bizim sayemizde diriltildikleri için yaşama bizim evde bir başka bağlanıp sevdiler !

Sanki bir daha ölmemek için direndiler ve hala direniyorlar.

<Her gün ve sürekli taze taze çiçek açtılar ve hala açıyorlar. Hiç bir gün üretimsiz, çiçeksiz ve arı ziyaretsiz kalmadılar !

<Güz çiçekleri bile solmaya başlamasına rağmen bizim “Yaz Çiçekleri” hala canlı canlılar ve çiçek çiçek çiçekliler !

Ne diyelim ?< em>Daha önce sizlere iki kez “yaşama tutunuş” hikayelerini anlatıp bol bol fotoğraflarını paylaştığım “Yaz çiçeklerimizin” bu taptaze fotoğraflarını bugün piyangodançıkan yaz havasında çektim.< img src=”https://taneryildiz.com/wp-content/uploads/2017/09/img_2943.jpg&#8221; height=”2767″ class=”wp-image-6860″ width=”2448″><Bizim bu çiçeklerimiz bizlere yaşamın; aynı dünyada ve aynı toprakta birbirinin farklılıklarını hoşgörmek ve birbirini sevmekle, eşitçe ve kardeşçe dayanışma içinde üretmekle ve zorluklara, haksızlıklara direnmekle bir anlam kazandığını ve bunun mümkün olduğunu ispatladılar.< img src=”https://taneryildiz.com/wp-content/uploads/2017/09/img_2926.jpg&#8221; height=”3264″ class=”wp-image-6861″ width=”2448″><Yaşamanın ne kadar değerli ve vazgeçilmez olduğunu dirençli yaşamlarıyla bize gösteren bu “direnişçi” çiçeklerimize bakıp, şu dersi çıkartsak olmaz mı ? :-Tüm insanlar farklı renkleri, görünümleri ve kokularıyla “kardeşçe” bir araya geldiklerinde, bakmasını bilen gözlere, “bakmaya doyamayacakları” kocaman ve rengarenk bir çiçek bahçesi oluştururlar !

<İşte solmayan çiçek ve solmayan GERÇEK budur !

Hepinizin güz yüzü gören bizim bu kahraman yaz çiçekleri gibi yaşama sımsıkı bağlanmanız ve zorluklara, haksızlıklara yılmadan direnmeniz dileğiyle….

ANER YILDIZ

Güz yüzü gören yaz çiçeklerimiz :

Bir Cevap Yazın