Yeşim Babasıyla Cennette Buluştu….

Hayrullah Çetir vefat etti..

Ayrılığa dayanamayan Fatsalı Yeşim çok sevdiği babasını yanına çağırdı.

Dünyanın en vefakar, en fedakar, en cefakar, en sabırlı ve en dayanıklı babası işçi emeklisi Hayrullah Çetir 6 yıl boyunca günden güne gözlerinin önünde eriyen ve hileli ameliyatlara kurban seçilen talihsiz kızı Yeşim’in başından 6 dakika bile ayrılmamıştı.

Yeşim önce İsveç’te sonra da Amerika’da son nefesine kadar bu evliya sabrı ve metanetine sahip babasının yardımıyla ve insanüstü çabasıyla uzunca bir süre hayata çırpınarak tutunmuş ama sonunda ölüme yenik düşmüştü.

Bir insanın dayanmasının imkansız olduğu acıları ve sıkıntıları kızıyla birlikte gün be gün çeken ve bir süredir hastalık tedavisi gören Hayrullah Çetir, kadersiz kızının hasretine daha fazla dayanamadı ve cennetteki Yeşim’ine kavuşmak için dün dünyaya gözlerini kapadı.

Ne diyelim ?

Ailesinin acısını paylaşıyor, başsağlığı diliyorum.

İsveç’teki çok meşakkatli, çok hileli ve çok uzun süreli tedavi sırasında birlikte çektikleri azaba az çok şahit olmama dayanarak, Yeşim kızımızın ve fedakar babasının, aynı melekler gibi Cenneti hakettiklerine inanıyorum

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun diyorum…

TANER YILDIZ

Yeşim’in öyküsü ve hileli tedavisi hakkında daha önce yazdığım iki ayrı geniş blog yazımı okumak isterseniz lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız:

Cellat cerrah Yeşim’i kobay yapmış !

Yeşim İsveç’ten adalet istiyor !

Yeşim Babasıyla Cennette Buluştu….” üzerine 2 yorum

  1. Yesim in hikayesini sizin blogunuzdan okudum.Dehsete dustum.. Beni cok derinden yaraladi..Gencecik yasinda neler cekmis zavalli kiz! Sebep olanlar en kisa zamanda yargilansin ve cezasini ceksin insallah. Rabbim mekanini cennet etsin..

  2. Geri bildirim: Cellat İtalyan cerrah Yeşim’i kobay yapmış ! – Taner Yıldız

Bir Cevap Yazın