Şarkı şarkı teşekkürler !

Ruhumuz dinlendi, gönlümüz şenlendi

Stockholm’da bugün nefis bir Türk Sanat Müziği konseri vardı.

Şef: Erhan Balcıoğlu

Gitar: Yıldırım Özkaraman

Vurmalı sazlar: Faik Karagöz

Kemane, Def, Balaban: Mehmet Öncü

Ud: Murat Çorba

Ney: Yusuf Bayraktar

Koro:

Ömer Kurdoğlu, İhsan Şarman, İlhan Bilgi, Yasemin Or, Birsen Nyberg, Yasemin Şenel, Oya Andersson, Pınar Elçin Mann, Dicle Altunsayar, Didem Karan, Cansın Yiğit, Nursan Uysal, Nevin Kılıç, Çiğdem Göktan, Sema Akyay, Hülya Sezer.

Sanat müziği’mizi İsveç’te yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için özveriyle uğraşan Stockholm Müzik Derneği amatör Korosu, geleneksel güz konserini salonu tamamen dolduran seçkin bir musikisever topluluğuyla ve yeni büyükelçi Emre Yunt ile birlikte büyük bir keyifle izledik.

Ne diyelim ?

Stockholm’un soğuk ve sıkıcı karanlık bu Cumartesi gününde; Türk Sanat Müziği’mizin sihirli ve dingin tınılarıyla içimizi ısıttık, günümüzü aydınlattık. Ruhumuz dinlendi, gönlümüz şenlendi. Koromuzu bol bol alkışladık.

Türk Müzik Derneği başkanı ÖmerKurdoğlu ve yönetimine, hepsi birbirinden değerli müzisyenlerimize, neredeyse tamamı hanımefendilerden oluşan “birdemet hanımeli görünümünde olan koro üyelerimize ve onsuz böyle bir konser düşünemeyeceğimiz marifetli sunucumuz Alçın hanıma kendim ve musikiseverler adına şarkı şarkı teşekkür ediyorum.

İyi ki Stockholm’da şarkılalarınızla varsınız !

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın