Stockholm’da dört dörtlük konser !

Zuhal Olcay’ın tadı damağımızda, sesi kulağımızda kaldı !

Karanlık ve soğuk bir Stockholm’da, şehrin bana göre en sevimli ve şirin tiyatro salonunda sahneye çıkan Zuhal Olcay, muhteşem performansı ve çevresine saçtığı ışıl ışıl aurasıyla ve kelimenin tam anlamıyla hem içimizi hem de yüreğimizi ısıttı.

35 yıldır yaşadığım Stockholm’da şimdiye kadar izlediğim tüm konserler içinde abartısız en niteliklisi ve beni en çok etkileyeni bu konserdi. Konserden ziyade tek kişilik dev bir müzikaldi !

Narin yapılı ve tiyatro ağırlıklı çok yönlü sanatçımız sahnede adeta devleşti.

Konserini muhteşemleştiren kusursuz teatral mimikleriyle, jestleriyle, hareketleriyle, hareketliliğiyle, gölde salınan bir kuğu zerafetiyle sergilediği sahne hakimiyetiyle, seyircisiyle kurduğu sıcak ilişkisiyle, insan sevgisiyle dolu sol yanındaki yüreğiyle, salonu tıklım tıklım dolduran çoğu kadın seçkin seyircisiyle dört dörtlüktü.

Sesiyle, müziğiyle, esprileriyle, içtenliğiyle, sevecenliğiyle, sevimliliğiyle, güzelliğiyle, romantikliğiyle, gülen yüzüyle, düzgün fiziğiyle, profesyonelliğiyle, nitelikliliğiyle, duruluğuyla, çağdaş tarzıyla, orkestrasıyla, organizasyonuyla kısacası; her şeyiyle dört dörtlüktü.

Bu konseri kaçıranlar adına üzüldüm, çünkü çok şeyi kaçırdılar. Gönlüm buna razı olmadığı için konserden olabildiğince çok canlı paylaşım yapmaya çalıştım !

Ne diyelim ?

Türkiye, Zuhal Olcay gibi “dört dörtlük” bir sanatçısı olmasıyla ne kadar övünse, ne kadar sevinse azdır..

Bize bu muhteşem konseri yaşatan ve gönüllü olarak özveriyle çalışan hatta konser biletlerini bile herkes gibi satın alan İsveç Türk Ulusal Tiyatro Derneği yöneticilerine; başta başkan Haydar Alcinkaya’ya, Burcu Ada Soysop’a, Neslihan Sever Kuscu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum…

Teşekkürün en kocamanı Zuhal Olcay’a !

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın