Bi alkışladık bi alkışladık ki !

Stockholm’da Türkçe çocuk tiyatrosu.

Bİ GURURLANDIK Bİ GURURLANDIK Kİ !

Biletleri günler öncesinden tükenen Burcu Ada Soysop yönetiminde ve Burcu Burcu Türkçede “Bi Güldük Bi Güldük Çocuk Tiyatrosu”nu tıklım tıklım dolu salonda 2 saat seyredince öyle bir sevindik öyle bir sevindik ki, koca iki saatin nasıl geçtiğini bilemedik !

İsveç’te son yıllarda tamamen kuraklaşıp çölleşmeye başlayan kültür tarlamızı özverili, bilinçli ve uzun hedefli kültürel çalışmalarıyla yeşerten, gelecekte bol bol meyve verecek küçük ve sevimli fideleri özenle diken, İsveç’te bir ilk olan Türkçe çocuk tiyatrosunu gerçekleştiren çok yönlü üretken kültür elçimiz Burcu Ada’nın repertuarı daha önce kazandırdığı bir meddah, ‘Sanal Aile’ ve ‘Bayram Harçlığı’ adlı iki skeç, bir muhteşem pandomim gösterisine bugün görücüye çıkardığı “Sınav stresi” ve “Eve dadanan hırsız” skeçleri, “Horoz ile Tilki” fabl’ı ve bir piyano dinletisiyle zenginleşti.

Ne diyelim ?

Küçük ama çatal yürekli kahramanlarımız: Efe Kuşçu, Asilkan Kamalı, Ayşe Çetin, Gaye Ünsal, İrem Tunc, Sinan Merdol, Sude Teker, Arda Kaya, Belinay Bulduk, Elif Çelebi, Ata Soyal, Ali Nazarlı, Naciye ve Zeynep Pektaş, Delal, Devran ve Defne Sarı, Mehmet ve Selahattin Demirtaş’a teşekkür ediyor, önce gözlerinden ve sonra da alınlarından öpüyorum.

Programların sunuculuğuna çok yakışan, diğer ailelerle birlikte fedakarca çalışan, titizliği ve İzmirli hanımefendiliğiyle hemen dikkat çeken ve benim ilk izlediğimden beri favorim olan ve takdirimi kazanan doğuştan sevimli teatral bir yüz ifadesi ve vücut dili olan Atahan Efe’nin annesi Neslihan Sever Kuscu hanım ve babası “İzmirli kral adam” Birsel Kuscu’dan oluşan Kuşçu ailesine çok teşekkür ediyorum.

Bu çocuk tiyatrosunda imece usülü çalışan ve hep birlikte kocaman bir aile olmuş olan tüm oyuncu çocuk ailelerine teşekkür ediyorum.

Bu güzelliği borçlu olduğumuz kültür elçimiz, müzisyen ve tiyatrocumuz Burcu’ya ve müzisyen eşi Kudret Dilik’e teşekkür ediyorum.

Tüm bu organizasyonun arkasında duran İsveç Türk Ulusal Tiyatro derneği başkanı Haydar Alcinkaya ve Yönetim Kurulu’nu kutluyor, teşekkür ediyorum.

İyi ki hepiniz de varsınız !

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın