Kılıçdaroğlu yanlış yaptı !

Kaş yapayım derken göz çıkardı

Kılıçdaroğlu grup konuşmasında geçen hafta ölen ve aslında CHP hakkında pek de iyi düşünmeyen ve önceden partiye ve partililerine düşmanca sözler söyleyen MHP’li Ozan Arif’i bir şiiriyle hiç gereği yokken andı ve şöyle diyerek büyük bir gaf yaptı:

“ Ozan Arif’in diğer ozanlardan hiçbir farkı yok. Aşık Veysel gibi, Aşık Daimi gibi, Pir Sultan gibi, Erzurumlu Emrah gibi, Neşet Ertaş gibi…”

Ne diyelim ?

Pir Sultan, Ozan Arif ile aynı kefeye asla konulamaz !

Kendisi de bir Pir Sultan yoldaşı olan Kılıçdaroğlu’nun belli ki iyi niyetle yaptığı bu gafla ona saygısızlık yapmayı amaçladığını hiç aklıma bile getirmiyorum.

Kılıçdaroğlu’nun bu akıl almaz açıklamasına kesinlikle katılmıyorum ve mesafeli duruyorum.

Pir Sultan’ın, aşırı sağcı Ozan Arif’le eşdeğerde tutulmasına tepki duyan ve bunu Pir Sultan’a yapılmış bir saygısızlık olarak algılayan insanlarımıza hak veriyorum ve bu tepkilerinde haklılar diyorum.

Ben de onlar gibi şunu biliyor, şunu söylüyorum :

Her millete farklı nazarla bakan Ozan Arif ile 72 millete aynı nazarla bakan Pir Sultan arasında yerle gök kadar fark vardır !

Çoğu şiirinde kin ve nefret dili kullanan Ozan Arif ile her biri gönül eri ve sevgi piri olan Aşık Veysel, Aşık Daimi ve Abdal Neşet Ertaş arasında denizler deryalar kadar fark vardır !

Kılıçdaroğlu bu amacını aşan anmadan haklı olarak alınan ve bunu kendilerine yapılmış bir hakaret olarak algılayan insanlarımızın gönlünü almalıdır.

Bunun için de hiç komplekse kapılmadan ve hiç gecikmeden içtenlikli bir özür dilemelidir.

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın