Stockholm da Selin Sayek Böke’ye hayran kaldık !

CHP’de en sevdiğim ve desteklediğim politikacımızı Stockholm da ağırladık.

CHP İzmir milletvekilimiz ve eski parti sözcümüz, iktisat profesörü Selin Sayek Böke Stockholmdaydı.

Cumartesi günü önce 2 saat boyunca CHP İsveç Birliği 3. Olağan Kongre’mizi onurlandırdı sonrasında da kesintisiz 2 saat süresince seçkin bir topluluğa “Türkiye’nin Güncel Durumu” konulu konferansında arı duru ve bilgi dolu bir konuşma yaptı ve dinleyicilerinin sansürsüz sorularını tek tek cevaplandırdı.

Günün akşamı ise şehirde bir mekanda, çok canlı ve sıcak bir ortamda CHP’li dostlarla birlikte yenilen yemekte edilen ve tam 2 saat süren ama su gibi hızlıca akıp giden samimi sohbet ve muhabbetle noktalandı.

Yemekte sağ yanında oturarak yoğun ve içtenlikli sohbet etme şansı bulduğum Selin hanımdan bilmediğim ve merak ettiğim bir çok şeyi öğrendim. İlkeli siyasi mücadelesinden, bilgi ve birikiminden, sosyal demokrat değerlere olan ödünsüz bağlılığından fazlasıyla etkilendim.

Ne diyelim ?

Ne mutlu CHP’ye ki Selin Sayek Böke gibi gelişmiş batı ülkeleri politikacılarıyla her konuda yarışabilecek düzeyde bilgili, seviyeli ve yüksek temsil kabiliyetli çağdaş bir politikacısı var !

Ne mutlu bana ki partide en çok sevdiğim, takip ve takdir ettiğim bu politikacımızla tanışma ve el sıkışma, konferansta yüz yüze soru sorma, yemekte yan yana oturarak uzun uzun konuşma ve 6 saat boyunca Stockholm’da aynı mekanlarda aynı havayı soluma imkanı bulabildim.

Bana ve konferans salonunu dolduran partili, partisiz tüm dostlara bu güzel imkanı sağlayan ve ”daha iyi yaşanılır uygar bir Türkiye” için özveriyle çalışan CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner’e çok teşekkür ediyorum…

TANER YILDIZ

Selin hanım için 2016 da yazdığım blog yazım:

https://taneryildiz.com/2016/02/10/selin-bokeden-tokat-gibi-cevap-soy-sop-meraklilari-iyi-okuyun/

Foto: M. Başdağ

Bir Cevap Yazın