Stockholm’a bahar geldi !

Saatler bir saat ilerledi !

Bir yalancı bahar gibi yumuşak geçen uzun kış boyunca ”karsız karanlıklara” gömülen Stockholm’a baharla birlikte içimizi de ferahlatan bir aydınlık geldi.

İskandinavya güzeli başkente, kuzeyin soğuk ama parlak güneşi bu sabah saat tam 06.17 de göz kamaştıran görkemiyle ve olanca cömertliğiyle doğdu.

Günlerdir salgın hastalık geriliminden ve gönüllü ev hapsinden bir hal olan ve ‘zalim Corona’ tehditi altında kalan ‘mazlum Stockholmlular’ bugünler de paha biçilmez olan parlak güneşten süzülmüş bu taze bahar havasını ilaç niyetine ciğerlerine bol bol çektiler.

Bahar, yaş almış ama yaşlanmamışları da gençleştiren, genç ve dinç bir mevsim değil midir ?

İnsana gençliğini hatırlatan, buğulu topraklarla birlikte gönüllerde de çiçekler açtıran, en içine kapanık olanımızın bile içini kıpır kıpır kıpırdatan, şair olmayanlara da şiir yazdıran efsunlu bir mevsim.

Yüreklere coşku dolduran, kalplerde duyguları tutuşturan, havasına kapılan her yaştan insanı sevdanın kor ateşinde yakıp kavuran bir taze aşk ve aşk tazeleme mevsimi !

Topraktan fışkıran körpe yeşil yapraklarda ve kuru ağaç dallarında aşkla oynaşan tomurcuklarda saklanan, allı yeşilli, sarılı mavili ve toz pembeli renkli renkli çiçekleri açtıran bir sihirli mevsim.

Ne diyelim ?

Ilgıt ılgıt esen bahar yellerinin size sevdiğinizin kokusunu getirmesi ve hepinizi üşütmeden serinletmesi dileğiyle….

TANER YILDIZ

Not: Bu filizlenmiş çiçek fotoğraflarını bu bahar sabahı bizim fakirhaneninki ile yan komşuların ön girişteki birkaç metrekarelik cep bahçeciklerinde çektim !

Bir Cevap Yazın