Teşekkürler İsveç !

Nuri Yıldız Koronayı yendi.

Benimle yaşıt olan amcazadem Nuri Yıldız Stockholm da iki ayrı hastanede gördüğü uzun süreli, zorlu ve yorucu covid-19 tedavisi sonucu iyileşti ve sıcacık evine yerleşti.

Covid-19 tanısı erken konulan amcazademin durumu ciddileşince önce Huddinge Hastanesi yoğun bakımına yatırıldı birkaç gün sonrada Danderyd Hastanesi yoğun bakımında meşakkatli tedavisi devam etti.

10 gün ölümle burun buruna yoğun bakımda yatan ve solunum cihazına bağlı olarak yaşama tutunan Nuri Yıldız tüm kontrolleri yapıldıktan sonra evinde dinlenmesi için taburcu edildi.

İsveç’e geldiği ilk günden beri tek bir gün bile işsiz kalmadan 38 yıldır çalışan, son 30 yıldır Stockholm mahkemelerinde mübaşirlik yapan ve yaradılıştan çok mülayim olan amcazadem hastanedeki tedavi sürecinden çok memnun olduğunu söyledi.

Hastane’de yattığı üç hafta süresince bir sarışın kadın hemşirenin arkadaşına kendisinden “blatte” diye bahsetmesi ve bir gece yine sarışın erkek hemşirenin de aşırı ilgisizliği dışında herhangi bir ayrımcılıkla karşılaşmamış ve kendisine çok iyi bakılmış.

Benden onun adına İsveç halkına ve tüm sağlık çalışanlarına içtenlikli bir teşekkür etmemi rica etti.

Ne diyelim ?

Sezar’ın hakkını yemeden Sezar’a hemen verelim !

Amcazademi ve diğer gurbetçilerimizi hastanelerinde günlerce tedavi ederek sağlığına kavuşturan halen de pek çoklarına bakan; doktor, hemşire, bakıcı, aşçı, temizlikçi, bekçi ve şöför tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum.

İsveç’e çok şeylerini borçlu olan ve bunun için minnettarlık duyan ve bunu hem söylemleri hem de eylemleriyle her fırsatta dürüstlükle gösteren gurbetçilerimiz adına da onlara bağrını açan ve bu imkanları sağlayan İsveç halkına teşekkür ediyorum.

Kasap sevdiği postu yere vura vura sever derler !

Hiç yalakalık ya da düşmanlık yapmadan hiç önyargılı olmadan İsveç’in yönetimindeki ve sağlık sistemindeki doğrulara doğru demeyi ve bundan dolayı samimice teşekkür etmeyi, eğrilerine de eğri diyerek iyi niyetle eleştirmeyi sürdüreceğiz.

Sverige är fantastisk ! İsveç harika bir ülkedir !

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın