İsveç ulusal günü bu yıl digital kutlandı !

Kraliyet ailesi geleneksel kutlamasını sanal yaptı

Bu yıl 6 Haziran İsveç Ulusal Gün kutlamaları korona nedeniyle sanal alemde digital olarak yapılacak. Kraliyet ailesi geleneksel kutlamayı bu yıl halkın katılımı olmadan yapıyor. İsveç veliaht prensesi Viktoria ziyarete kapalı tutulan Sarayı İsveç halkına rehberlik yaparak digital olarak uzaktan gezdirdi.

Veliaht prenses ailesi ulusal günde takım elbiseli Prens Daniel dışında yerel giysileriyle sarayın logården bahçesinde poz verdi.

Batı Götaland düşesi olan Prenses Viktoria manevi sahibi olduğu bölgenin yerel kıyafetini giydi ve kendisinden sonra kraliçe olacak olan kızı Doğu Götaland düşesi Prenses Estella ve küçük oğlu Skåne dükü Prens Oscar’a da kendi bölgelerinin yerel yazlık kıyafetlerini giydirdi.

Hep birlikte ulusal günü kutladılar, halkı selamladılar.

Korona nedeniyle 3 aydır Stockholm yakınlarındaki Stenhammar sarayında karantina da yaşayan Kral Carl 16. Gustaf ve kraliçe Silvia karantinaya bu akşam ara vererek İsveç başbakanı ve Meclis başkanının da hazır olacağı saraydaki geleneksel kutlamayı bu yıl “halksız” düzenleyecek ve saat 20.00 da TV de halkına hitap edecek.

Bugün ayrıca Svenska institutet 24 saat süresince ”Sweden live: National Day @ home” adlı uzaktan digital konser verecek.

Kraliyet Opera ve Balesi ünlü Haga park’ta yaptığı geleneksel Ulusal Gün konseri ve bale gösterisini bu yıl Operan Play da digital gösterecek.

Kraliyet tiyatrosu Dramaten tiyatrosu ”Osäkerhetens tid” (Belirsizlik zamanı) adlı oyunu digital gösterecek. Vasamuseet (Vasa müzesi) ve Nordiska museet (Kuzey müzesi) de digital gezilebilecek.

Ne diyelim ?

Günün kutlu olsun İsveç !

Gratulerar på dagen, Sverige !

TANER YILDIZ

Veliaht prenses Viktoria rehberliğinde saray gezintisi:

https://www.kungahuset.se/kungafamiljen/aktuellahandelser/aktuellt/kronprinsessanoppnarkungligaslottetpanationaldagen.5.47c09ccb171ac321bdc19bb7.html

Kraliyet operası Ulusal Gün Haga konser ve bale gösterisi:

https://www.operanplay.se/performances/operan-i-haga/performances/operan-i-haga

Kraliyet Tiyatrosu Dramaten Osäkerhetens tid gösterisi:

https://www.dramaten.se/aktuellt/2020/osakerhetens-tid/

Svenska institutet Ulusal Gün kutlaması 24 saat konser:

Let’s celebrate the National Day of Sweden!

Bir Cevap Yazın