Türkiye’yi ağlatan üç kadın kurban..

#İstanbulSözleşmesiYaşatır

Özgecan, Şule, Pınar….

Özgecan Aslan, Tarsus’ta 11 Şubat 2015 de bindiği minibüste tecavüz girişimine karşı direndiği için canavarca öldürüldü.

Şule Çet, Ankara’da 29 Mayıs 2018 de (okul masrafına katkı olsun diye yanında çalıştığı) ırz düşmanı patronunun bir plazada tecavüzüne karşı direndiği için 20. kattan aşağıya atılarak öldürüldü. Özgecan’ın öldürülmesinden duyduğu üzüntüsünü twitter de şu anlamlı sözüyle paylaşmıştı :

Kadın karnına koca bir dünya sığdırdı, siz dünyanıza bir kadını sığdıramadınız. #KadınKatliamıVar #ÖzgecanAslan “

Pınar Gültekin Muğla’da 21 Temmuz 2020 de bir bağ evinde tecavüze karşı direndiği için canavarca öldürüldü. Özgecan’ın öldürülmesinden o da çok etkilenmişti ve Twitter e şöyle içtenlikli yazmıştı:

Bir türlü geçmiyor, sanki kızkardeşimin başına gelmişcesine canım acıyor, içim parçalanıyor. Nice Özgecanlar gitti, artık yeter. “

Özgecan, Şule ve Pınar Türkiye’de kadına şiddetin simgeleri ve erkekler tarafından öldürülen yüzlerce kadın kurbanın en yürek burkan yüzleri oldular.

20 yaşındaki Özgecan, Tarsus’ta Çağ üniversitesinde Psikoloji okuyordu.

– 23 yaşındaki Şule, Ankara’da Gazi üniversitesinde Tekstil Tasarımı okuyordu.

– 27 yaşındaki Pınar, Muğla’da Sıtkı Koçman üniversitesinde iktisat okuyordu.

Ne diyelim ?

Türkiye Özgecan’ını, Şule’sini, Pınar’ını korumadı.

Özgecan öldürüldü…

Şule öldürüldü…

Pınar öldürüldü…

Sırada hangi kızımız var ?

Türkiye o koca karnına; o alçak kadın katillerini, o korkak kadın dövenlerini, kadın düşmanı o kara suratlı yobazlarını ve o çocuk gelin pazarlamacısı din bezirganlarını sığdırdı.

Bu savunmasız kadınları öldüren psikopat canavarlara göz kırpan, uygun ortam sağlayan; önlem almayan, kadını kirli diline dolayarak oy toplayan; üç kağıtçı, yalancı, çıkarcı, hırsız, arsız, liyakatsız ve omurgasız erkek politikacılarını sığdırdı.

Ama Özgecan’ı Şule’yi ve Pınar’ı; bu pırıl pırıl şuncağız kızlarını o koca karnına sığdıramadı…

Ağla Türkiye ağla !

Kızlarına, kadınlarına ağla !

Hem ağla hem de karalar bağla !

TANER YILDIZ

Türkiye’yi ağlatan üç kadın kurban..” üzerine bir yorum

  1. Nurten Basberber

    Kaleminize ve yüreğinize sağlık Taner bey. Acımız ve gelecek kaygılarımız büyük. Kadın ve kızlarımıza uzanan eller kırılsın, yürekler çürüsün, diller konuşamaz gözler göremez olsun, dünya azapları ateşinde kavrulsunlar, dilerim.

Bir Cevap Yazın