Selin Sayek Böke vitrine çıktı !

CHP iktidara kadınlarla yürüyor.

CHP Türkiye’nin en demokratik ve çağdaş partisi olduğunu kurultay sonrası üst üste iki kere kanıtladı.

İki hafta önce “iktidar kurultayını” yapan CHP de parti içi demokrasinin en güzel örnekleri yaşanıyor. Önce partiden atılan ama yılmadan mücadele ederek hakkını kazanan ve partisine geri dönen Aylin Nazlıaka bileğinin hakkıyla CHP kadın kolu başkanlığına seçildi.

Selin Sayek Böke ve Taner Yıldız Stockholm da.

Şimdi de bir süre önce muhalif görüşleri nedeniyle parti yönetiminden ayrılan ekonomi profesörü Selin Sayek Böke CHP genel sekreterliğine seçildi.

Parti içi demokrasiyi özümseyip işleten, muhaliflerine de tahammül edebilen ve onlarla birlikte çalışabilen Kılıçdaroğlu’nu takdir ediyorum.

Ne diyelim ?

CHP’yi iktidara kadınlar ve gençler taşıyacaktır !

Kurtuluşun ve kuruluşun 100 yıllık çağdaş partisi olan, gücünü halkından ve kadınlarından alan, Türkiye’nin yegane demokratik ve birleştirici gücü olan Cumhuriyet Halk Partisi genel sekreterliği koltuğuna Selin hanım çok yakışacak ve layıkıyla dolduracaktır.

ilkeli siyasi mücadelesine, bilgi ve birikimine, sosyal demokrat değerlere olan ödünsüz bağlılığına yakından tanıklık ettiğim ve geçen yılki Stockholm ziyaretinde verdiği nitelikli konferansı can kulağıyla izlediğim, birlikte yemek yiyerek ve iki saat süresince sohbet ederek kendisinden fazlasıyla etkilendiğim Selin hanımı kutluyor, başarılar diliyorum.

Selin Sayek B. gibi gelişmiş batı ülkeleri politikacıları ile her konuda yarışabilecek düzeyde bilgili, seviyeli ve yüksek temsil kabiliyetli çağdaş bir politikacısı olan CHP ye ne mutlu !

Ne mutlu CHP’liyim diyene !

Ne mutlu CHP’ye oy verene !

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın