En küçük kurban barış güvercini Veysel’di !

#1dakikasaygı #10Ekim5yıl

Veysel Atılgan daha 9 yaşındaydı. 10 Ekim günü sabah erkenden uyandı, kahvaltısını yaptı ve babasının elinden tutarak barış için yola çıktı.

Giderken ablaları Zelal ve Fatoş’a gülümseyerek ve zafer işareti yaparak pozlar verip sanki katliama kurban gideceği içine doğmuş gibi ablasından fotoğrafını çekmesini istedi.

Zelal ve Fatoş’un, biricik kardeşleri Veysel’i son görüşleriydi bu. Hain bomba onu babası İbrahim Atılgan’la el ele yürürken vurdu.

Küçük Veysel 10 gün önce doğum gününde hediye edilen sarı-lacivert saatini o incecik bileğine hiç takamadan ve yeni kırmızı montunu yufkacık sırtına giyinemeden sonsuzluğa kanat açtı.

Ankara Garı’nın önüne ‘barış güvercini’ olarak gitti ama katliamın en küçük kurbanı olarak, yüreklere kazındı adı…

Babasıyla yan yana kazılan çocuk mezarına konulan Fenerbahçeli Veysel’den geriye bu fotoğrafları ile bir sarı-lacivert saat ve bir kırmızı mont hatıra kaldı.

Ne diyelim ?

Unutulmasın, unutturulmasın !

Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en kanlı terör saldırısında 103 masum insan öldü, 570 kişide yaralandı. Başkentin göbeğindeki kirli katliamı kirli ellerin yardımıyla iki IŞİD canlı bombacısı yaptı.

Bombalar; Türkiye’nin her yerinden barış için gelen kadın erkek, genç yaşlı insanlarımızın hep birlikte barış türküleri söyleyerek el ele, gönül gönüle halaya durdukları anda arka arkaya patlatıldı.

Veysel’in şahsında kurbanlarımızı tek tek rahmet ve saygıyla anıyor, halen içimizde yaşayan diğer Veysellerimiz, hepimize yetecek kadar büyüklükte ve zenginlikteki ortak ülkemizde bir daha böyle acı bir katliam yaşamasın diyorum. Ruhları şad olsun…

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın