Deniz Arda henüz bulunamadı…

Polis 5 teori üstünde çalışıyor

DENİZ ARDA HENÜZ BULUNAMADI….

Birkaç gün sonra tam 2 aydır kayıp olacak.

İsveç ordusunun en seçkin askerlerinden biri olan ve birçok üstün başarı madalyası bulunan Deniz Komando Subayı Deniz Arda’dan, kaybolduğu Kasım ayı ortasından beri yapılan aramalara karşın henüz bir haber alınamadı.

Arama çalışmalarına İsveç halkının gönüllü olarak katıldığı Deniz Arda için açılan Facebook sayfasının 32 binden fazla üyesi var.

Polisin elindeki ipuçları şunlar:

• 12 Kasım Perşembe saat 15:20’de Sats SOFO’da (Södermalm) antrenman yapıyor ve spor salonundan çıkarken güvenlik kamerasıyla görüntüsü çekiliyor.

• 13 Kasım Cuma sabahı, bir internet grup sohbetinde meslektaşlarına ertesi gün (Cumartesi) Sörmland parkurunda 50 km koşacağını belirten bir mesaj yazıyor. Bu onun son iletişimi oluyor.

– Saat 11: 17’de kısa bir Youtube videosu izliyor.

• 15 Kasım Pazar günü bir tatbikata katılmak için Arvidsjaur’a uçacaktı ama bu uçağa binmiyor ve tatbikata da gelmiyor.

• 18 Kasım Çarşamba kayıp bildirimi yapılıyor.

Polis sözcüsünün ifadesine göre Deniz’in evinde bulunan telefon ve bilgisayarında yapılan incelemede de başka bir ipucu bulunamadı.

Ailesi, arkadaşları ve meslektaşlarının ifadesine de başvuran polis yeni bir ipucuna ulaşamadığını ve her kaybolan kişi için geçerli olan şu 5 temel teori üzerinde çalışıldığını ama bunların hiçbirine yönelik ellerinde somut bir ipucu olmadığını söyledi.

• Kaçırılma, • Suça kurban gitme, • Hastalık ya da yaralanmaya bağlı ölüm, • Canına kıyma , • Kendi isteğiyle kaybolma.

Bu zamana kadar İsveç’te kaybolan hiç bir kimse Deniz Arda kadar İsveç halkının yoğun ilgisini ve dikkatini çekmemiş, bu kadar seferber etmemişti.

Ne diyelim ?

Umutluyuz.

Yaşadığı inancıyla umudumuzu kaybetmiyoruz.

Deniz subayımız er ya da geç bulunana dek onu aramaktan başka bir yol yok.

Elde bir ipucu ya da kanıt olmadan türlü türlü spekülasyonlar yapmak sadece ailesini ve sevenlerini üzmekten başka bir işe yaramaz.

Yetkili devlet kurumlarına ve ona bu kadar eğitim yatırımı yapan, omuzuna ve boynuna bir çok başarı madalyası takan halen hassas ve önemli görevler yaptığı ordusuna güven duymak istiyoruz.

Metanetli anne ve babasına sabırlar diliyoruz…

TANER YILDIZ

Deniz Arda Försvunnen -hjälp oss hitta honom

https://www.facebook.com/groups/1020344228469521/?ref=share

Bir Cevap Yazın