Gara da şehit düşen “gara kaderli” askerler….

Bu katliamı yapanı ve sorumlusunu Allah kahretsin.

Türk, Kürt, Arap, Zaza, Laz….

Ümit, Aydın, Adil, Süleyman, Müslüm, Salih, Mevlüt, Hüseyin, Vedat, Sedat, Sedat, Semih…

Eskişehirli, Balıkesirli, Mersinli, Osmaniyeli, Siirtli, Mardinli, Urfalı, Maraşlı, Malatyalı, Samsunlu, Erzurumlu….

4 gariban er, 4 çavuş, 1 astsubay, ikisi sivil 4 polis…

Dokuzu 2015, dördü de 2016 da, Türk topraklarında güpegündüz kaçırılmış.

Hepsi de teker teker Türkiye toprakları kullanılarak ve bir de ayrıca Türk sınırından aşılarak ve yurtdışına kaçırılarak, 6 yıldır rehin alınmış.

6 yıldır bu kaçırılma ve rehin alınma gerçeği halktan mümkün olduğunca gizlenmeye çalışılmış. İktidarın hiç bir siyasi konuşmasında gündeme alınmamış. Pek de umursanmamış. Hiçbir çalışma yapılmamış.

Aileleri yardım istemedik bir bakanlık ve CHP milletvekilleri de Meclis’te soru önergesi vermedik bir başbakan ve bakan bırakmamış. Ama hiç bir zaman hiçbir cevap alınamamış. Çünkü bu 3 başbakan ve bakanlarca besbelli ki hiç bir şey yapılmamış.

” Bugüne kadar neden kurtarılmadık ? ”

“ BEN HANGİ ÜLKENİN ASKERİYİM ? ”

Gara’da teröristlerce katledilen 13 kişiden biri olan 31 yaşındaki Eskişehirli Şehit uzman çavuş Mevlüt Kahveci; haber verilmeden mezarlıktan AKP Rize İl Kongresine bağlatılan ve Erdoğan ile mikrofonu açık telefonda gözyaşları içinde zar zor konuşturulan annesi Ayşe Güler’e, kendi eliyle yazdığı mektupta şöyle diyordu:

AİLEM’E 15 Nisan 2019

Nasılsınız? iyi misiniz ? İnşallah iyisinizdir….

Anne, örgütün söylediği sürekli bizi AKP hükümetinden bugüne kadar kimsenin istemediği, ancak AKP ve Cumhurbaşkanı bizleri talep eder ve örgütün bu isteğe kayıtsız kalmayacağı ve bizi bırakacağını söylemektedir.

Ancak bugüne kadar neden kurtarılmadık?

Neden bizim için bir girişimde bulunulmadı?

Ben hangi ülkenin askeriyim, kime hizmet ediyordum?

Başka ülke vatandaşları için araya girip diğer örgütlerle görüşen devletler, neden kendi asker ve polisi için bunu yapmıyor.

Buradakilerin suçu ne? Bizim suçumuz ne?

Suçumuz Türkiye Cumhuriyeti karayollarını kullanmak mı?

Ya da Hakkari’de yolda halktan herhangi bir kişiye zarar gelmesin diye kendimizi feda etmemiz mi? Bu mu karşılığı? Bu mu ödülümüz?

Biz nasıl kimseye bir şey olmasın diye askerin asli görevlerinden biri olanı yaptıysak, devletimiz neden asli görevlerinden biri olan asker, polis veya vatandaşına sahip çıkmak görevini yapmıyor.

Ben inanıyorum ki eğer istenilseydi biz buradan bir formül, bir yöntem bulunarak alınırdık. Ama istenilmedi. Ölmedik, şehit olmadık diye mi suçluyuz?

Burada bizimle beraber 13 kişi de görev yaparken değil de, herkes bir yerden bir yere giderken sivil olarak alıkonulduk…

Diğer 13 aile ile birleşip öyle hareket edin.

Gerek İnsan Hakları Derneği gerek Ankara’ya Cumhurbaşkanlığı’na, Meclis’e ve diğer partilere gidilip bizim aile, sizlerin de evlat özlemlerine son verilmesi istenirse bunun kolay bir şekilde olacağına inanıyorum.

Abimi, seni ve büyük yeğenim Ali’yi çok özledim. Şampiyon BEŞİKTAŞ. Önce Allah’a sonra dayıma emanetsiniz. Kendinize iyi bakın. Allah’a emanet olun….”

Mevlüt KAHVECİ

Gara da şehit düşen Eskişehirli uzman çavuş Mevlüt Kahveci

Halbuki eğer bir bakanın, bir tarikat şeyhinin ya da bir yandaş türedi zenginin oğlu ya da damadı kaçırılsaydı işte o zaman bu bakanlar onları kurtarmak için kim bilir neler neler yaparlardı…

2 yüzbaşı, 1 astsubay ve 13 rehinenin şehit düştüğü ve savaş uçaklarının kullanıldığı bu harekat askeri bir kurtarma operasyonu muydu yoksa başka siyasi bir amaçla mı yapılmıştı bu açıkça açıklanmadı.

Irak toprağında şehit düşen asker ve polis rehinelerin adlarını da operasyondan sorumlu siyasi ve askeri yetkililer yerine Malatya valisi açıkladı.

Ne diyelim ?

Bu katliamı yapan hain terör örgütü kahrolsun !

Türk halkının başı sağolun…

Ateş yine düştüğü ocakları yaktı. Şehit ailelerinin acılarını yürekten paylaşıyor, başsağlığı diliyorum..

Bunları yurtiçinde ve yurtdışına kaçıranları ve buna göz yumanları ve 6 yıldır bu devlet görevlilerini kurtarmayanları Allah kahretsin. .

Torpille kendi oğulları ve damatlarına askerlik yaptırmadıkları halde devletin tüm imkanlarını tepe tepe kullananların,şehit kanlarıyla beslenen vampir ve akan kandan oy devşiren soysuz politikacıların kin ve nefret fışkıran yüzsüz yüzlerine Türk halkı oylarıyla tükürsün.

Bu katliamı kalleşçe yapan iğrenç teröristlerin ve bu katliama sebep olanların ocaklarına ateş düşsün….. Amin !

Bu yüksek riskli silahlı operasyon yapılmasaydı şimdi 2 yüzbaşı, 1 astsubay, 13 rehine yaşayacaktı.

Mevlüt Çavuş’un ölümünden kim sorumlu ?

• Niçin 6 yıl içinde hiç bir şey yapılmadı ?

• Niçin önce sivil barışçı yöntemlere başvurulmadı ?

• Niçin arabulucu akil adamlardan yararlanılmadı ?

• Niçin rehineler lehine kamuoyu oluşturulmadı ?

• Niçin sonucu ölümle biteceği besbelli böylesine çok yüksek riskli bir silahlı operasyon yapıldı ?

Necip Türk milleti sorumlulardan bu haklı soruların cevabını bekliyor ?

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın