Ankara da yüz akımız bir avukatımız var !

Avukatlar günü kutlu olsun

Avukat Hilal Baran Karakaş !

Bugün 5 Nisan Türkiye’de avukatlar günü olarak kutlanıyor. Atatürk, Ankara Barosu’nun kurulduğu bu günü onların değerine, önemine ve savcı ile denkliklerine dikkat çekmek için avukatlara bayram olarak armağan etmiş.

Ankara Barosu’nda 10 yıl önce kurulan “Gelincik Merkezi” nde gönüllü çalışan ve halen “divan üyesi” olarak görev yapan avukat Hilal Baran Karakaş, bence en büyük sorunu “adalet” olan ülkemizde bir yandan şiddet ve cinsel istlsmar mağduru kadın ve çocuklara gönüllü yardım ediyor, bir yandan da hak hukuk ve adalet arayanların profesyonelce davasını üstleniyor.

Babası değerli Gazi Baran dayı da avukat olan Avukat Hilal Baran Karakaş benim uzak bir akrabam.

• Siz hiç evde şiddet gören kadını ya da cinsel istismara uğrayan bir çocuğu kurtardınız mı ?

Şiddet ve cinsel istismar mağduru kadın ve çocuklara, özel eğitilmiş ve konusunda uzman 45 rehber avukat ve 221 gönüllü avukatla gerektiğinde psikolog ve sosyal hizmet uzmanı işbirliğinde 7 gün 24 saat ücretsiz hizmet veren Ankara Barosu Gelincik Merkezi bugüne kadar binlerce mağdur kadına ve çocuğa el uzattı. Yüzlercesinin hayatını kurtardı.

Onların şiddet görmesini ve cinsel istismara uğramasını yasal yollarla engelledi, sığınma evlerine yerleştirdi, yapanları cezalandırılmaları için mahkemeye verdi.

Ne diyelim ?

Türkiye’nin kanayan yarası; Kadına Şiddet ve Çocukların Cinsel İstismarına gönüllü merhem olan uzak kuzenim Avukat Hilal Baran Karakaş ile iftihar ediyorum.

Avukat Hilal hanımın şahsında Türkiye ve İsveç’teki tüm avukatlarımızın avukatlar gününü kutluyor, adalet arayışlarında başarılar diliyorum…

Avukat Hilal Baran Karakaş ve babası Avukat Gazi Baran.

Eğer Ankara da bir davanız olacak olursa size ailece hukukçu olan iyi yürekli ve zengin birikimli Avukat Hilal hanımı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum !

TANER YILDIZ

Avukat HİLAL BARAN KARAKAŞ

Adresi: Kuleli Sokak no: 41/7 GOP Çankaya -ANKARA

İş Telefonu: 0312 4185866

Cep Telefonu : 0532 3973455

E-Posta: hilalbarankarakas@hotmail.com

—- ——

Ankara Barosu – Gelincik Merkezi

Telefon: 444 43 06 (7 gün 24 saat açık)

Gelincik Merkezi’nden nasıl yardım alınır:

http://www.gelincikprojesi.org.tr/sayfa.php?x=proje-hakkinda

Bir Cevap Yazın