Lütfen benden uzak durun !

ZORUNLU BİR YAZI !

İkinci kez uyarıyorum !

Lütfen benim iyi niyetli yazılarımı; özellikle ve ilk başta Türkçüler, Türk faşistler ile dinciler okumasınlar.

Sonra bunların Kürt versiyonu ve kötü bir kopyası olan Kürtçüler ve Kürt faşistler de benim sayfamı ve yazılarımı rahat bıraksınlar.

AK troller ve AKP militanları sayfama hiç ama hiç uğramasınlar. (AKP’ye oy vermişler uğrayabilir !)

Türk düşmanı, Kürt karşıtı ya da Ermeni nefretli olanlar, Türk, Kürt, Ermeni ya da Yahudi sözcüğüne karşı alerji duyanlar ya da bu sözcüklerin kullanılmasından tahrik olanlar, Türk’e Türk, Kürde Kürt, Ermeniye Ermeni denilmesinden rahatsızlık alanlar benim sayfamın yanına bile yaklaşmasınlar !

Hele hele 72 milletten her insanın hepsine de insan sevgisi dolu ”tek nazarla” bakan ve her biri bir “can” olan Alevi – Bektaşilere ters gözle bakanlar sayfamdan ömürboyu kaybolsunlar.

Ayrıca öküz altında buzağı arayanlar, havadan nem kapanlar, burnundan kıl aldırmayanlar ile ironiden, espriden, nükteden, yergiden, övgüden ve mizahtan anlamayanlar, kullandığım sözcüklerden ya da kurduğum bir cümleden art niyetle benim “gizli niyetimi” okuyanlar benim paylaşımlarımdan uzak olsunlar, gitsin göğe direk dursunlar !

Ne diyelim ?

Dün sadece insani bir duyarlılıkla; ortak acımız 1915 olaylarında ve savaş sırasında alınan “Ermeni tehciri” (zorunlu göç) kararıyla yola çıkarılan kafilelerde açlıktan ve hastalıktan ölen ya da çete saldırılarıyla öldürülen sivil, silahsız ve savunmasız Ermeni kurbanları andım ve ruhları şad olsun dedim diye gün boyu kin, nefret ve hakaret dolu abuk sabuk yorumlara ve saçma sapan iftiralara maruz kaldım.

Meraklıları için tekrar edeyim :

Ben 1915 olaylarının ”mahkeme kararı olmadan” Meclis’lerde alınan siyasi kararlarla Holokost gibi “Soykırım” olarak nitelenmesine İsveç’te her zaman söylem ve eylemlerimle karşı çıktım. Bunun burada tanığı çoktur. Ancak bu savaş koşullarında yaşanan derin acıları ve travmaları da hiç bir zaman inkar etmedim.

Ben aslında aileden; Türkiye’de keyifleri gayet yerinde olan hanefi mezhebinden sünni bir müslüman ve etnik bir Türküm.

Fakat her şeyden önce ben bir insanım !

Herkesin 9 aylık 9 günlük olduğuna inanan, “Anadolu” toprağında doğan ve anadoluda doğmuş olanlara kanı kaynayan bir anadolu insanıyım !

Çok ekmeğini yediğim, çok suyunu içtiğim Anadolu dan gelmiş geçmiş tüm kültürlerin otantik halleriyle yaşatılması ve korunması taraftarıyım (bazılarının sadece kırıntıları kalmış olsa da)

Anadolu’da ağıtların ve şarkıların dillerde, sevinçten ve kederden haykırışların yüreklerde, dileklerin ve hayallerin gönüllerde kardeşçe kaynaştığını iyi bilirim.

Anadolu’nun yemek ve tatlılarının aynı “aşure” kazanında kaynayıp birbirine karıştıklarını, o “bize özgü” tadları ve kokuları birbirlerinden hediye olarak alarak yine birbirlerine hediye olarak verdiklerini memlekete her izne gittiğimde yediğim o leziz yemek ve tatlıların tadından ve kokusundan iyi hissederim.

Sosyal demokrat dünya görüşlüyüm. Anti emperyalistim. Atatürk’e saygı duyarım. Bilim ve akla dayanan yaşam felsefesini paylaşırım. Pek çok fikrini beğenirim. “Yurtta barış dünyada barış” ilkesini ilke edinirim. Nezaketine ve medeniliğine imrenirim ama sıkı Atatürkçü değilim !

Yazılarımı; önce akıl ve mantık süzgecimden süzerek, sonra da vicdanımın ve yüreğimin sesini dinleyerek, içimden geldiğince, özgürce ve serbestçe yazmayı severim.

İnsanların etnik kimliğine ve kökenine ya da inancına takılıp kalmam.

Kim kendini hangi etnik kimlikten hissediyorsa onu o kimliğiyle kabullenirim. Kürt, Ermeni ya da Yahudi karşıtı değilim.

Herkesin etnik kimliğine, diline ve inancına saygılı davranmaya özen gösteririm.

Hiç kimsenin ten rengini ve ailesini önceden seçemeyeceğini iyi bilirim.

Bir insanın bir başka ya da egemen etnik kimliğe, dine ya da mezhebe zorlanmasından, bir kimsenin ten renginden, dilinden, dininden, etnik kökeninden, kültüründen ya da köylülüğünden dolayı aşağılanmasından iğrenirim.

Kendi etnik kimliğine ya da inancına başkalarınkine nazaran farklı değer yükleyen ve olur olmaz her ortamda bunları ortaya dökenleri hiç ciddiye almam.

Her olaya kendi etnik kimliği ya da kendi dini gözlüğünü takarak bakan ya da yorumlayan ve kendini karşısındakinin yerine hiç koymayanlardan hiç hoşlanmam.

İnsanların etnik kimliği ya da dinine bakarak değil onun kişiliğine ve değer yargılarına bakarak ona bir değer biçerim ya da not veririm ! iyi insan ya da kötü insan diye değerlendiririm.

Şimdilik bu kadar ”reklam kokan” kişisel tanıtımla yetinelim ! Hepinize iyi geceler !

TANER YILDIZ

Lütfen benden uzak durun !” üzerine bir yorum

  1. Bu kadar güzel yazı okumadım.Ben okurum.Sizi seviyoruz.Teprikler Polonya’dan selamlar.Yinede okurlar .ve rahatsız ederler.kin nefret faşizmi ırkçılık.bitmez ne burda ne orda nede Türkiye’de.Çünki pompalıyorlar.

Bir Cevap Yazın