Tırlar mal yerine Afganlı kaçak göçmenleri taşıyor !

Burası Türkiye

İçlerinden 7 si aşırı bulaşıcı delta (Hindistan) varyantlı koronavirüslü çıktı.

İran ülkesindeki milyonlarca Afgan göçmeni Van ve Ağrı’dan kaçak yollardan Türkiye’ye pompalıyor.

Organize insan kaçakçıları bir TIR dolusu yüzden fazla Afganı güpegündüz Niğde’de otoyol ortasına boca ettiler ! Afganlılar hiç bir zorlukla karşılaşmadan Niğde’nin mahallelerine yerleştiler.

Türkiye de 4 milyondan fazla Suriyeli göçmenin dışında 1,5 milyon da Afgan göçmen; başta İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Konya, Antalya olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirleri, tüm ilçeleri ve bazı bölgelerde köylere bile dağıtılmış olarak ve Avrupa da olduğu gibi mülteci kamplarında bir arada değil de tamamen Türk halkı ile mahallelerde iç içe karıştırılarak yaşıyorlar.

Türkiye’de Suriyelilerin olmadığı tek bir şehir yok.

Kişi başına milli geliri 7 bin dolar olan Türkiye’nin iç savaş kaçkını 4 milyon Suriyelisinin yaklaşık 600 bini Türkiye doğumlu olan “Türkiye Suriyelisi” bebekler !

Türkiye’deki Suriyelilerin 1 milyon 100 bini (1.067.936) 9 yaşından küçük bebek – çocuk, 700 bini (679.217) 10-18 yaş grubunda olmak üzere yaklaşık 2 milyonu bakıma ve okula muhtaç “çocuk” olarak resmî kayıda geçirilmişler.

Kayıt dışı kaçak Suriyeli ve Afganların sayısını ise sadece Allah biliyor.

Suriye’den ve Afganistan’dan gelenlerin pek çoğunun aşısız olması nedeniyle aynı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi düzenli aşı programları yoluyla Türkiye’de de kökü kurutulmuş olan pek çok bulaşıcı hastalık Türkiye’de bu kaçak göç nedeniyle yeniden hortladı ve göçmenlerle birlikte Türkiye nin her şehrine de yayıldı.

Şimdi Amerika’nın Afganistan’dan çekilmesinden sonra aynı Suriyeliler gibi milyonlarca Afgan’ın da İran üzerinden akın akın Türkiye’ye geleceği tahmin ediliyor.

İnsan tacirleri kazandıkları milyonlarca liranın bir bölümünü İran ve Türkiye sınırında rüşvet olarak dağıtıyorlar.

Ne diyelim ?
Van – Niğde arası tam 1.070 km.

İnsan tacirlerinin bu kaçak göçmen TIR’ı tam 15 saat yol gitmiş, çoğu terör bölgesi ilan edildiği için sıkı yol kontrolleri yapılan o kadar şehirden güle oynaya direksiyon sallayarak geçmiş ve Ankara – Niğde’ otoyolunu güpegündüz otobüs durağı gibi kullanmış ve yine de YAKALANMAMIŞ !

Peki içinden geçtikleri o kadar şehirlerin valileri ilçelerin kaymakamları, yol kontrolü yapan ve hudutta nöbet tutan askerler ve kahraman polisler niçin sadece seyretmekle yetinmişler ancak “devlet görevlisi izniyle yapılabilecek olan” bu organize kaçakçılığı acaba ?

Emperyalist devletlerin planlı çıkarı gereğince sahneye konulan işgallere ve iç savaşlara figüranlık yaptırılan Türkiye’nin “müslüman kardeşlerimiz” propagandasıyla din kisvesi altında sinsice ve uzun vadelice nüfus yapısı değiştiriliyor.

Emperyalistler yerli işbirlikçileri eliyle mevcutların üzerine ayrıca Türkiye’nin kucağına “nurtopu” gibi biri “Türkiye Suriyelisi” öteki “Türkiye Afganı” adlı iki ayrı etnik “azınlık” bebeği daha verdiler.

Tehlikenin farkında mıyız ?

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın