Gizem Doğan’ı sevgiyle anıyoruz….

Norveç’te ırkçı teröristin kurşunladığı 69 gençten biriydi

22 Temmuz 2011 Norveç – Utöye adası.

34 ü 14 ila 17 yaşında
22 si 18 ila 20 yaşında
6 sı 21 ila 25 yaşında
7 si 25 yaş üstünde
Toplam 69 ölü….

Gizem Doğan’ın Gaziantepli ailesi çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak düşüncesiyle 10 yıl önce Norveç’in Trondheim şehrine yerleşmişti.

Çocukluğundan beri başkalarına iyilik yapan ve politikaya ilgi duyan 17 yaşındaki kızları Gizem, Norveç Sosyal Demokrat İşçi Partisi’nin Gençlik Örgütüne (Auf) katılmış ve başarılı bulunarak Yönetim kuruluna seçilmişti.

22 Temmuz 2011 de Gençlik Örgütü’nün partiye ait Utöye adasında düzenlediği yaz eğitim kampına katılan yüzlerce ergen ve gençle (560 katılımcı) güle oynaya eğitim görüyordu.

Adaya polis üniforması giymiş olarak ve yanına cephaneliğini alarak gelen Norveçli beyaz ırkçı nazist Anders Behring Breivik, körpe gençlerin yanına yaklaşarak gençleri kurşunlamaya başlıyor.

Korkuyla küçücük adada denize doğru kaçışmaya başlayan savunmasız gençleri sırtından vuruyor, yere düşenlerin tepesine dikilerek ve gülerek tek tek kafasına sıkıyor.

Sonra da denize atlayanların boğulmamak için suyun üstünde tuttuğu başlarına nişan alıyor.

Irkçı terörist tam 72 dakika boyunca binden fazla kurşun sıkıyor. 69 genç ve ergeni öldürüyor, 110 genci de öldürdüm sanarak yaralıyor.

Bunlardan biri de henüz 17 yaşında olan 1994 doğumlu Gizem Doğan’dı.

Gizem can havliyle yüzme bilmediği halde arkadaşlarıyla birlikte denize doğru kaçmaya çalışıyor ama telefonunu düşürünce geride kalıyor.

Gizem’i yakalayan ve gözlerinden ari beyaz ırkından olmayan kara saçlı yabancılara karşı beslediği kin ve nefret fışkıran ırkçı terörist gülümseyerek o gür kara saçlı kafasına tek kurşun sıkıyor.

Gizem Doğan’ın tabutunun başına “beyaz duvak” konuluyor, Cenaze namazı aşırı kalabalık nedeniyle stadyumda kılınıyor ve şehrin müslüman mezarlığına gömülüyor.

Adaya ulaşmak için uzun süre gemi bekleyen Norveç polisi adaya 1 saatten çok sonra ancak ırkçı terörist işini tamamen bitirdikten sonra ulaşıyor.

Irkçı katliamım yapıldığı Utöye adası.

Ellerini başının üstüne koyarak gönüllü teslim olan ve daha önce de iki kere polisi telefonla arayarak “- nerde kaldınız ?” diye sormuş olan ırkçı terörist polislere aynen şöyle diyor: “Gözüm yolda kaldı, beni çok beklettiniz. Siz benim kardeşlerimizsiniz!

Ne diyelim ?

Avrupa’daki, başta Protestan olan Almanya, Hollanda ve öteki İskandinavya ülkelerindeki beyaz ırkçı terör en çok Türkiye kökenli müslümanları hedef alıyor.

Beyaz ırkçı teröre en çok da bu ülkelerde uzun yıllardır yaşayan Türkler/Kürtler kurban veriyor. Hatta Almanya’da ırkçılar Türke çok benzedikleri için Türk sanarak kara bıyıklı Yunanları bile yanlışlıkla öldürüyor.

İsveç’te de İsveçlilerin çoğu Afrikalı ve Çinli göçmenler dışındaki İtalyanlar ve Yunanlar da dahil başta Araplar ve İranlılar olmak üzere tüm kara saçlı ve kara bıyıklı göçmenleri “Türk” sanıyor !

İsveç’te de bu Norveçli beyaz ırkçı teröristi kahraman gören çok sayıda gizli İsveçli ırkçı terörist adayı bulunuyor. Ve bunlar da örneğin sosyal medyadaki paylaşımlarında öncelikli hedeflerinin nefret ettikleri Türkler (Türkiye kökenliler) olduğunu gizlemiyorlar.

Bu bizlere yönelik gelişerek SD gibi partilerde büyüyen ve ete kemiğe bürünen beyaz ırkçı tehlikeyi ve tehdidi önemsemek ve ırkçı terörü ciddiye almak zorundayız.

Norveç ile İsveç’in tek yumurta ikiz kardeşi olduklarını unutmamalıyız !

Gizem Doğan’ı ve bu korkunç rkçı katliamı asla unutmayacağız, unutturmayacağız !

Gizem yaşasa bugün 27 yaşında belki de Sosyal Demokrat partinin Trondheim milletvekili olacaktı.

Onu ırkçı teröre kurban gitmesinin 10. yıldönümünde sevgiyle ve rahmetle anıyorum.

O körpe ruhu şad olsun…

TANER YILDIZ

Bir Cevap Yazın